WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

15.12.2008 16:04

Uciekał przed przeszłością

W niedzielę wieczorem (14.12) w Świnoujściu, funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej z miejscowej placówki SG zatrzymali Polaka, który uciekał przed polskim wymiarem sprawiedliwości. Ten 35- letni mieszkaniec Kędzierzyna Koźla od ponad roku był poszukiwany, za popełnione przestępstwa dwoma listami gończymi wystawionymi przez: Sąd Rejonowy w Kędzierzynie Koźlu i Prokuraturę Rejonową Gliwice Zachód. W tym czasie popełniał kolejne przestępstwa.

Tomasz S., wracał do Polski po odbyciu kary w Szwecji za kradzież. Podczas legitymowania funkcjonariuszom SG okazał do kontroli podrobiony dowód osobisty. Wymieniono w nim zdjęcie. W czasie wyjaśnień na jaw wyszło, że dowód ten należy do brata osoby legitymowanej. Tomasz S., posługując się podrobionym dowodem osobistym, uciekał przed swoją kryminalną przeszłością. Liczył, że w ten sposób uda się mu uniknąć odpowiedzialności karnej. Od roku Sąd Rejonowy w Kędzierzynie Koźlu poszukuje go za przestępstwo kradzieży, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Ponadto Prokuratura Rejonowa Gliwice Zachód wydała także za nim list gończy, gdyż zbiegł on z zakładu karnego, gdzie odbywał karę. Za powyższe również grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (15.12), Tomasz S. usłyszał nowy zarzut - posługiwanie się podrobionym dowodem osobistym, który zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Mężczyzna został przekazany do Aresztu Śledczego w Świnoujściu.

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl