WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

05.04.2021 10:26

Święta nie stanowią żadnej przeszkody

Bez względu na świąteczną porę intensywnie zwozi się na stare, zrekultywowane wysypisko śmieci przy ul. Karsiborskiej odpady z terenu budowy świnoujskiego tunelu pod Świną. Oznacza to ni mniej ni więcej tyle, że prace przy budowie tunelu trwają nieprzerwanie nawet w Święta Wielkanocne.

 

Teren starego wysypiska zmienia się obecnie z każdą nadjeżdżającą ciężarówką dowożącą z terenu budowy kolejne odpady. Tylko w ciągu kilku minut kiedy po południu w pierwszy dzień świąt (niedziela 4.04) przejeżdżałem tam rowerem na odcinku od budowy tunelu do zjazdu na stare wysypisko mijało mnie pięć olbrzymich ciężarówek. Jedne wyjeżdżały z terenu budowy z odpadowym urobkiem na wysypisko, a inne jechały po nowy ładunek na budowę. Natomiast na wysypisku pracowała koparka przesypująca odpady.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że drążenie tunelu dopiero co ruszyło pełną parą, a wzgórza na starym wysypisku rosną dosłownie w oczach. Jak tak dalej pójdzie to może wyrosną nam tam nowe Rysy? W perspektywie ma tam podobno powstać teren rekreacyjny, czyli rekreacja na odpadach.


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl