WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

04.04.2021 6:19

Nowa stacja paliw przy ul. Grunwaldzkiej

Świnoujski prezydent na wniosek reprezentanta firmy Real EU Sp. z o.o. z siedzibą w Słubicach obwieścił do publicznej wiadomości o wydaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pod nazwą „Budowa stacji paliw płynnych w Świnoujściu przy ul. ul. Grunwaldzkiej”.

 

Będzie zatem w Świnoujściu nowa prywatna stacja paliw. Natomiast nadal nie będzie pomimo powtarzających się wniosków radnych miejskiej stacji paliw, która wzorem innych polskich miast oferowałaby niższe ceny za paliwo, Taką stację proponowano do prowadzenia przez miejską spółkę „Komunikacja Autobusowa”. Świnoujskie władze niechętnie jednak traktują takie pomysły choć miasto mogłoby na tym dodatkowo zarobić, a i dla mieszkańców byłoby to korzystne.

Podobna sytuacja ma się także z parkomatami, które zamiast powierzyć miejskiej firmie (tak jak to ma miejsce w Międzyzdrojach) i na tym znakomicie zarabiać, to pieniądze pozyskuje ktoś inny, a do budżetu miasta płyną tylko jakiś resztki. Czyżby w niektórych sprawach brak było gospodarza w Świnoujściu?


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl