WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

02.04.2021 6:05

„Śmieciowa” Komisja Doraźna

Świnoujscy radni wyłonili ze swojego grona 5-osobową Komisję Doraźną, która ma się zająć przygotowaniem kompleksowych materiałów dotyczących problemu śmieciowego w mieście. Uchwalono także czas na to opracowanie do 31 stycznia 2022 r.

 

O tej problematyce mówiono podejmując określone rozstrzygnięcia w trakcie sesji rady Miasta Świnoujście w dniu 25 marca br. Konieczność przygotowania materiałów dotyczących wypracowania systemu odbioru odpadów, miejskiego regulaminu, zbiórki selektywnej, wynika z potrzeby usystematyzowania tej dziedziny wobec rozlicznych problemów jakie zarysowują się w tzw. gospodarce śmieciowej. To również niejako pochodna naszej przynależności do Związku Celowego RXXI, jego szeregu uregulowań oraz wynikających z tego zobowiązań.

Do składu tej Komisji Doraźnej reprezentującej wszystkie kluby radnych i radnych niezrzeszonych w klubie wybrano w kolejności zgłoszeń radnych : Anetę Zdybel (Wybieram Świnoujście), Jacka Jurkiewicza (PiS), Jana Borowskiego (KO), Joannę Agatowską (Lewica Razem) oraz Sylwię Marszałek (niezrzeszona w klubie z Grupy Morskiej Cała Naprzód). Na przewodniczącego Komisji Doraźnej radni wybrali Jana Borowskiego, przedstawiciela Rady Miasta w Związku Celowym RXXI.


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl