WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

23.02.2021 7:43

Zagrożenie w centrum Świnoujścia aktualne bez zmian

Czasy świetności Domu Rybaka usytuowanego na narożniku Placu Rybaka i Wybrzeża Władysława IV dawno minęły. Od lat nie ma tam już żadnych koncertów, spektakli, bali, mszy dla marynarzy i wielu innych działań szczególnie w okresie zarządzania obiektem przez nieistniejącą już firmę PPDiUR „ODRA” . Teraz to sypiąca się maszkara strasząca w centrum miasta Świnoujście i obecnie zagrażająca już zarówno przechodniom jak i kierowcom. Ostatnio pisaliśmy o zagrożeniu jaki powoduje obiekt w dniu 6 tycznia br. Od tego czasu stan się jedynie pogorszył i nikt nie reaguje

 

To obiekt położony w reprezentacyjnym miejscu miasta obok pomnika na Placu Rybaka poświęconego „Tym, którzy nie powrócili z morza”, gdzie władze miasta i przedstawiciele społeczeństwa lokalnego systematycznie składają wieńce i wiązanki kwiatów. Właśnie władze go oglądają i nic nie wiadomo żeby w jakimś stopniu reagowały...Dawny Dom Rybaka należy do prywatnej spółki, która niestety z obiektem nic nie robi. Efekt widoczny na zdjęciach wskazuje na coraz większy stopień zniszczenia w porównaniu z poprzednim okresem. Teraz z elewacji sypią się już większe kawały tynku, a blachy wiszą dosłownie „na włosku” , co zagraża przechodniom, kierowcom i ich samochodom, które są tam parkowane.

Czy naprawdę potrzeba tego aby komuś zdarzyło się nieszczęście i żeby ktoś dopiero wtedy zareagował? Gdzie jest Straż Miejska , Policja, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Gdzie jest świnoujski prezydent, który od lat nieopodal Domu Rybaka składa pod pomnikiem wieńce? Czyżby wszyscy czekali na ostateczny rozpad tego budynku i potencjalne ofiary zawalenia i przygniecenia przechodniów lub samochodów?

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl