WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

27.01.2021 18:53

O strefach czystego powietrza w miastach   na seminarium Forum Rozwoju Lokalnego 

Jak miasta dbają o jakość powietrza? Jak wspiera je w tym polityka rządu? O tym będziemy dyskutować podczas XV seminarium pt. „Miasto – strefa czystego powietrza? Jak dbać o jakość powietrza – polityka centralna, działania regionalne i lokalne” poświęconego wewnętrznym potencjałom rozwoju małych i średnich miast, na które zapraszamy 28 stycznia br. online w godz. 10.00-14.00. 

 

Związek Miast Polskich w ramach Forum Rozwoju Lokalnego organizuje cykl seminariów „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce”. Jest on realizowany w ramach Programu „Rozwój Lokalny” wdrażanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej ze środków z Funduszy norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. 

Pogłębiając tematykę X seminarium FRL „Transformacja miast w kierunku Zielonego Ładu”, które odbyło się 22 października ubiegłego roku, na najbliższym spotkaniu przyjrzymy się bliżej kompleksowemu podejściu do ochrony powietrza, w szczególności problematyce niskiej emisji. W trakcie spotkania chcemy przedstawić najnowszą wiedzę oraz dobre praktyki zrealizowane w polskich miastach i regionach, które przyczyniają się do poprawy jakości powietrza, jak również działania administracji rządowej w tym zakresie.  

 

Seminarium będzie transmitowane na facebooku (link do  transmisji: 

https://www.facebook.com/events/421866652353379/). Materiał video zostanie udostępniony na stronie http://www.forum-rozwoju-lokalnego.pl/ oraz na stronie internetowej Związku Miast Polskich. 

 

Forum Rozwoju Lokalnego to uruchomiona przez ZMP otwarta platforma samorządowo-rządowo-eksperckiej debaty oraz zintegrowany pakiet działań służących promocji podejścia oraz narzędzi zrównoważonego i endogennego rozwoju lokalnego.  

 

Więcej informacji na temat koncepcji FRL: http://www.miasta.pl/aktualnosci/wyzwania-demograficzne-dla-malych-i-srednich-miast-zapis-wideo-i-prezentacje. 

Materiały z dotychczasowych seminariów dostępne są na stronie http://www.forum-rozwoju-lokalnego.pl/. 

 

 

Kontakt: Joanna Proniewicz, rzecznik prasowy ZMP,

 

 

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl