WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

Karsibór z nowym obiektem

16.10.2020 16:04

Karsibór z nowym obiektem

Miejsce po dawnej remizie OSP na nowo

U zbiegu ulic 1 Maja i Ogrodowej powstał nowy plac wypoczynkowy dla turystów i mieszkańców wyspy, w tym rowerzystów. Plac znajduje się bowiem na trasie do zabytkowego cmentarza ewangelickiego oraz w bezpośrednim sąsiedztwie szlaku rowerowego „Dookoła wyspy Karsibór”. Inwestycja jest w aż 85 procentach dofinansowana z unijnego Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014 – 2020.

 

Jeszcze nie tak dawno w tym miejscu była remiza OSP Karsibór. W 2016 roku miasto wybudowało strażakom nową remizę i miejsce po dotychczasowej pozostało do zagospodarowania. Tak powstał pomysł, aby zrobić tam całoroczny plac wypoczynkowy, czyli miejsce, gdzie można usiąść, odpocząć czy posilić się na przykład przed dalszym zwiedzaniem wyspy.

Dzięki dobrze napisanemu wnioskowi Miejski Dom Kultury w Świnoujściu uzyskał dofinansowanie inwestycji i to niemałe. Koszt budowy placu wyniósł 212 tysięcy 380 złotych, a dofinansowanie wyniosło aż 85 procent. Środki pochodziły z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” 2014 – 2020. Umowa została podpisana 16 kwietnia 2019 roku. Na resztę kosztów (wkład własny), czyli 15 procent inwestycji, MDK otrzymał dotację celową z budżetu Gminy Miasto Świnoujście.

Inwestycja obejmowała zarówno zaprojektowanie miejsce, wszelkie uzgodnienia, jak i prace budowlane. Zakres robót budowlanych obejmował także przygotowanie terenu pod inwestycję wraz z niezbędnymi pracami demontażowymi i rozbiórkowymi.

Plac wypoczynkowy został wyposażony w elementy małej architektury: zadaszoną wiatę, ławostoły, stojaki na rowery, pojemniki na odpady, gablotę informacyjną, zabawki dla dzieci.

Powstały również 4 miejsca postojowe dla samochodów osobowych, w tym jedno dla osoby niepełnosprawnej.

BIK Urząd Miasta Świnoujście


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl