WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

31.07.2020 13:59

Spotkanie z Magdaleną Kumorek w Międzynarodowym Domu Kultury

We czwartek 30 lipca w Międzynarodowym Domu Kultury odbyło się spotkanie z Magdaleną Kumorek, aktorką filmową i teatralną, dubbingową, a także wokalistką.

 

Magda Kumorek znana jest polskim widzom z ról w takich filmach jak: Poranek kojota, Samo życie, Ojciec Mateusz, Przepis na życie, Na dobre i na złe, W głębi lasu i wielu innych. Oprócz filmu i teatru, zajmuje się dubbingiem, co daje jej ogromną satysfakcję. Użyczyła swojego głosu do takich produkcji jak: „Giganci ze stali”, „Iron Man 3”, „Avengers”, „Sklep dla samobójców”, „Frankenweeny” Tima Burtona.

Ma wielką wrażliwość muzyczną i zamiłowanie do śpiewu oraz poezji, tworzy własne piosenki. Wydała płytę „Śmiercie”, która powstała z miłości do polskiej muzyki ludowej i twórczości wybitnego poety Bolesława Leśmiana.

Wszechstronnie uzdolniona artystka zdobyła wiele nagród w konkursach piosenki: m.in.: I nagrodę na Konkursie Interpretacji Piosenek Agnieszki Osieckiej w 2000 r., II nagrodę na XXVII Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" Olsztyn 2000, Grand Prix na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lublinie w październiku tegoż roku oraz II nagrodę na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu rok później. Śpiewała również na ścieżce dźwiękowej filmu "Kameleon".

W Międzyzdrojach Magda Kumorek wystąpiła przedpremierowo z nowym programem „O bogu, seksie i przemijaniu”, czyli jak się przestać bać poezji. W programie m.in. twórczość Wisławy Szymborskiej, Bolesława Leśmiana i Juliana Tuwima przeplatana jest autorską narracją.

 

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

www.mdkmiedzyzdroje.com

www.facebook.com/mdkmiedzyzdroje


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl