WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

30.07.2020 7:53

Recital Karoliny Kłosowskiej w Parku Chopina - Klasyczne Wtorki

28 lipca w Międzyzdrojach odbył się kolejny koncert z cyklu Klasyczne Wtorki. Przed publicznością wystąpiła młoda utalentowana pianistka Karolina Kłosowska.

 

Urodzona w Toruniu, gdzie ukończyła tamtejszą Szkołę Muzyczną I i II stopnia. W latach 2013-2016 studiowała w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, gdzie doskonaliła swoje umiejętności pod kierunkiem prof. Macieja Pabicha. Absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie kształciła swoje umiejętności w klasie prof. Janusza Olejniczaka. Już od najmłodszych lat często występowała jako solistka na terenie całej Polski oraz za granicą. Grała w wielu ośrodkach kulturalnych w kraju, a do najważniejszych z nich należą m. in. Filharmonia Narodowa, Filharmonia Opolska, Studio Polskiego Radia w Katowicach oraz Łazienki Królewskie. W 2009 roku zadebiutowała jako solistka z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Przez wiele lat uczęszczała na kursy i warsztaty, gdzie miała okazję udoskonalać swoje umiejętności u najwybitniejszych profesorów, jak m. in. Janusz Olejniczak, Zbigniew Raubo, Wojciech Świtała, Jerzy Sterczyński, Andrzej Tatarski oraz Kalman Drafi. W 2016 roku została stypendystką Fundacji Piotra Klera. W 2019 zakończyła pracę nad swoją debiutancką płytą, w której znajdą się utwory m. in. W. A. Mozarta i F. Chopina.

Artystka zagrała utwory Fryderyka Chopina: Scherzo b-moll, Barcarollę, mazurki, walce
a także Phantasiestucke Roberta Schumana. Cieszymy się, że mieliśmy zaszczyt wysłuchać wspaniałych interpretacji dzieł sztuki pianistycznej. Brawa, bis dla Karoliny Kłosowskiej!

Koncert prowadził Andrzej Mleczko, wieloletni działacz kultury.

Zapraszamy na kolejne wydarzenia, organizowane przez Międzynarodowy Dom Kultury

 

Galeria zdjęć:

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

www.mdkmiedzyzdroje.com

https://www.facebook.com/mdkmiedzyzdroje

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl