WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

26.06.2020 18:50

W niedzielę wybory prezydenckie

Już w niedzielę 28 czerwca będziemy głosować w wyborach prezydenckich. Na terenie miasta jest 25 obwodowych komisji wyborczych oraz 2 lokale odrębne w szpitalu miejskim i zakładzie pielęgnacyjno – opiekuńczym, 13 z nich jest dostosowanych dla osób z niepełnosprawnościami. Lokale są przygotowane na przyjęcie większej liczby wyborców ze względu na możliwość zgłaszania się osób z zaświadczeniem do głosowania.

 

W Świnoujściu jest 31  649 osób uprawnionych do głosowania. Chęć głosowania korespondencyjnego wyraziło 125 osób. Do spisu wyborców dopisało się 1106 osób. Jest to liczba dwukrotnie większa w stosunku do poprzednich wyborów prezydenckich.Lokale wyborcze otwarte są od godz. 7.00 do 21.00.

Warto pamiętać o ogólnie obowiązujących wymaganiach sanitarnych w lokalach wyborczych tj. należy mieć zasłonięte usta i nos ( maseczka, przyłbica lub innego rodzaju zasłona), należy przestrzegać właściwego dystansu od innych osób – minimum 1,5 m. Przed wejściem do lokalu wyborczego należy zdezynfekować ręce. Przestrzeganie tych zasad pomoże wszystkim, i głosującym i członkom komisji w sprawnym przeprowadzeniu tych wyborów. Zaleca się używanie własnych rękawiczek jednorazowych i własnego długopisu.

Kilka tygodni temu, odpowiadając na zaproszenie Prezydenta Szczecina Piotra Krzystka, Prezydent Świnoujścia przyłączył się do akcji „Cała Polska. Na Wybory!” W myśl zasady: Niech łączy nas to, że idziemy na wybory, a nie dzieli to na kogo chcemy głosować, serdecznie zachęcamy: Całe Świnoujście na wybory!

Joanna Ścigała

BIK UM Świnoujście

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl