WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

25.03.2020 11:27

Jest nadzieja dla przedsiębiorców

Informowaliśmy Państwa o wystosowanym 17 marca br. piśmie Prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza do Prezesa Rady Ministrów w związku z trudną sytuacją przedsiębiorców w czasie panującej epidemii koronawirusa w branży turystycznej, uzdrowiskowej oraz im pokrewnych.

 

W dniu wczorajszym otrzymaliśmy odpowiedź z Ministerstwa Rozwoju, którą publikujemy poniżej:

Szanowny Panie Prezydencie,

dziękuję za Pana list, który wpłynął do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów dnia 17 marca 2020 r. Chciałbym zapewnić, iż Ministerstwo Rozwoju w pełni rozumie niepokój, który towarzyszy obecnej sytuacji epidemiologicznej. Jednocześnie pragnę poinformować, iż trwają prace nad nową specustawą ochronną dla przedsiębiorców, której wstępny projekt został już zaprezentowany. Ministerstwo Rozwoju ma nadzieję, iż zapowiadane rozwiązania zostaną przyjęte i pozwolą zapewnić płynność finansową wszystkim przedsiębiorstwom, także z branży turystycznej i uzdrowiskowej, narażonym na wpływ epidemii.”

Jest więc nadzieja, że głosy płynące od samorządów a także od przedsiębiorców zostaną wysłuchane i podjęte działania pomogą przetrwać obecną sytuację.

Joanna Ścigała BIK UM Świnoujście

 

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl