WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

24.03.2020 14:52

Harcerska pomoc

Drodzy Mieszkańcy Świnoujścia. Jeden z punktów Prawa Harcerskiego mówi: Harcerz jest pożyteczny i niesie pomoc bliźnim. Od stulecia harcerstwo jest ruchem, który uczy odpowiedzialności za siebie i innych. Stojąc w obliczu epidemii koronawirusa pełnoletni członkowie Związku Harcerstwa Polskiego już od kilku dni podejmują służbę starając się pomagać tym, którzy pomocy wymagają.

 

Nasze działania koncentrują się przede wszystkim na osobach starszych, czy z wielu względów niesamodzielnych, które potrzebują wsparcia m.in. w zrobieniu zakupów, załatwianiu formalności w instytucjach czy realizowaniu recept w aptece.

Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi harcerskimi seniorami. Jesteśmy też otwarci na mieszkańców naszego miasta.

Jeśli macie Państwo w swoim sąsiedzkim otoczeniu seniorów, albo inne osoby, które wymagają wsparcia, to prosimy o kontakt z nami.

W Hufcu Ziemi Wolińskiej ZHP grupę wsparcia dedykowaną osobom będącym w potrzebie tworzą dorośli harcerscy instruktorzy. Kontakt z nami jest możliwy na numery telefonów:

- Marek – 696-466-285

- Daniel – 533-121-318

- Maciej – 509-572-071

albo pisząc na adres: swinoujscie@zhp.pl

Jedna tylko ważna informacja. Wolontariusze ZHP niestety zgodnie z obowiązującą procedurą nie mogą wspierać osób objętych kwarantanną domową!

hm. Marek Niewiarowski

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl