WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

24.03.2020 8:20

Komisja i sesja w maseczkach

Wczoraj w sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu odbyło się posiedzenie wspólne wszystkich komisji Rady Miasta Świnoujście, a w czwartek również w tej samej sali będzie miała miejsce sesja, z której transmisję można będzie obejrzeć w TV Słowianin i na stronie Urzędu Miasta Świnoujście. Na spotkaniu radnych i urzędników w związku z koronawirusem zachowano szczególne środki ostrożności.

Radni oraz urzędnicy konieczni do udziału w komisji zostali przed wejściem odkażeni. Siedzieli w sali teatralnej  w maskach i rękawiczkach z zachowaniem conajmniej półtorametrowych odległości jednej osoby od drugiej. Takie środki ostrożności będą także obowiązywać na czwrtkowej (26.03) sesji Rady Miasta Świnoujście.

W trakcie komisji  radna Joannę Agatowska podkreśliła na brak informacji z miasta w sprawie koronawirusa zaznaczając, że mieszkańcy maja prawo do uzyskania stałych wiarygodnych informacji na ten temat, W odpowiedz  zastępca prezydenta Paweł Sujka poinformował jedynie, ze w Schronisku młodzieżowym przy ul. Gdyńskiej na kwarantannie przebywa 5 osób. Obiecał porozmawiać z dyrektor świnoujskiego Sanepidu o przygotowywaniu i przekazywaniu informaci na temat koronawirusa w Świnoujściu.


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl