WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

Foto: Artur Kubasik

04.11.2019 15:35

ZOBACZ JAK TU PIĘKNIE

O tym jak piękna i fascynująca jest przyroda naszej gminy, przekonać się mogli wszyscy, którzy 30 października w środę pojawili się na wystawie Jana Magdy pod takim właśnie tytułem.

 

Na wystawie zaprezentowano niewielką część z bogatej kolekcji zdjęć Jana Magdy leśniczego, wieloletniego pracownika Wolińskiego Parku Narodowego i miłośnika przyrody, który nie tylko pięknie ją uwiecznia, ale z pasją o niej opowiada. Poza zdjęciami J. Magdy zaprezentowano zdjęcia pięciorga innych lokalnych fotografów.

W codziennym pośpiechu i zagonieniu rzadko mamy okazję na zauważenie tak szczegółowo przyrody, jak obejrzeć można na prezentowanych zdjęciach. Wielobarwny motyl, sarny zastygłe w bezruchu, zachody słońca zachwycające kolorami. Urzekająca magia przyrody. Te zdjęcia świadczą o głębokiej wrażliwości i wyczuciu autora na otaczający świat. A okazji do zdjęć nie brakuje w otaczającym nas Wolińskim Parku Narodowym, z mnóstwem punktów widokowych, pięknych krajobrazów i bogactwem żyjących zwierząt.

Wystawa Jana Magdy jest pierwszą z trzech, które organizowane będą w wapnickiej „Wiklinie” w ramach programu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego ,,Społecznik”, pn.” Zobacz jak tu pięknie”. Wernisaż był doskonałą okazją do spotkania mieszkańców naszej Gminy, a oni nie zawiedli licznie przybywając do Wapnicy.

Sołtys Wapnicy, Katarzyna Auguścik składa podziękowania firmie Printis J. Lewandowskiego za wydruk dodatkowych zdjęć i jednocześnie zaprasza na obecną wystawę codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 13.00.

Serdecznie zapraszamy, naprawdę warto oderwać się choć na chwilę od codzienności i zanurzyć w piękno przedstawione na fotografiach.

Joanna Ścigała, Rzecznik Prasowy UM w Międzyzdrojach

Fot. Artur Kubasik

 

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl