WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

08.10.2019 7:17

Konferencja i parada Rotarian

(Międzyzdroje) W Międzyzdrojach odbędzie się Konferencja Dystryktu 2231 Rotary International. Wydarzenie to będzie miało miejsce w dniach 11-13 października w Hotelu Aurora Family & SPA. Konferencja Rotary to największe wydarzenie i prawdziwe rotariańskie święto, które co roku odbywa się w innym z miast w Polsce. W tym roku gospodarzem konferencji jest  Rotary Club Świnoujście.  Tegoroczna Konferencja pod hasłem  „Rotary i ONZ wspólnie od 75 lat łączą świat”  poświęcona jest kolejnej rocznicy współpracy Rotary International z Organizacją Narodów Zjednoczonych.

 

Podczas konferencji założycielskiej ONZ, w uznaniu dotychczasowych zasług Rotary International otrzymało status doradczy.  W 2015 roku kraje członkowskie ONZ podpisały porozumienie, które m.in. opisywało 17 dziedzin znajdujących się w centrum zainteresowania tej organizacji.  Z tych 17 celów, Rotary International wybrało 6 dziedzin na które kładzie nacisk w swojej działalności:  wspieranie pokoju na świecie, walka z chorobami, dostarczanie czystej wody, opieka nad matką i dzieckiem, wspieranie edukacji oraz wspieranie lokalnej przedsiębiorczości.

Podczas tegorocznej Konferencji Dystryktu Rotarianie zaprezentują projekty Rotary w Polsce, które  wpisują się jednocześnie w jeden z sześciu ww. celów.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Jacek Pałkiewicz – polski dziennikarz i podróżnik, odkrywca źródła Amazonki; członek rzeczywisty Królewskiego Towarzystwa Geograficznego.  Temat wystąpienia brzmi: „Wartości, które łączą ludzi na wszystkich kontynentach„. W ten sposób nawiązujemy do tegorocznego hasła Prezydenta Rotary International „Rotary Łączy Świat”.

Konferencja tradycyjnie zakończy się  Paradą Rotariańską ulicami Międzyzdrojów. Wezmą w niej udział Rotarianie z kilkudziesięciu polskich Klubów.

Rotary jest światową organizacją humanitarną, liczącą ponad 1,2 miliona członków, zrzeszonych w 34.500 klubów w około 200 krajach świata. W Polsce w 80 klubach działa prawie 1700 Rotarian.

 

Członkowie Rotary to kobiety i mężczyźni o różnorodnych zawodach, zainteresowaniach i charakterach których łączy wspólny cel - czynienia świata lepszym przez służbę humanitarną w myśl zasady "Service Above Self" (Służba ponad własne korzyści). 

 

Z rotariańskim pozdrowieniem

 

Małgorzata Wojtas Anna Murawska

Gubernator Dystryktu 2231 Polska Przewodnicząca ds. Konferencji Dystryktu,RC Świnoujście

 

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl