WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

06.09.2019 11:55

Emocjonująca noc w Podziemnym Mieście

Grupa licząca 60 zwiedzających ruszyła w nocy z czwartku na piątek przez las, schron maszynowni i podziemia Zapasowego Stanowiska Dowodzenia dla Dowódcy Frontu Polskiego na prawobrzeżu Świnoujścia. Była to pierwsza z atrakcji w ramach rozpoczynających się w naszym mieście Dni Twierdzy 2019.

 

Scenariusz zakładał, że Podziemne Miasto, z którego miano dowodzić atakiem na Skandynawię w przypadku wybuchu III wojny światowej, zostało zaatakowane przez imperialistyczne siły. Przewodnicy z Podziemnego Miasta zadbali o niezwykłą atmosferę. W lasach słychać było strzały i okrzyki, szpiedzy wykradali dokumenty ze schronu dowodzenia, a w tunelach rzucono granaty dymne. Nietypowe zwiedzanie obiektu trwało ponad 2 godziny. Grupę wywiadowczą stworzyło 60 osób.

- Tylko nieco przekroczyliśmy limit, ale nie mogliśmy odmówić osobom, które zgłosiły się do nas w ostatniej chwili. Wyprawę poprowadziliśmy początkowo przez las i odwiedziliśmy schron maszynowni, którego nie zwiedzamy podczas standardowych wejść - mówi Dariusz Krzywda, który wcielił się w rolę sierżanta Bąbla.

 

Na zdjęciu: grupę oprowadził sierżant Bąbel, a nocny spektakl pomogli tworzyć kapral Kazik, kapral Stypa, kapral Marcin, kapral Szczupak oraz kapitan Jarek.


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl