WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

Jedni mają MALINY,  inni np. ŚLEDZIE, a my...

30.11.2008 18:43

Jedni mają MALINY, inni np. ŚLEDZIE, a my...

PLEBISCYT WYSPIARZA NIEBIESKIEGO - ŚWINKS 2008

Niektórzy świnoujscy urzędnicy i politycy samorządowi, prezydenci i radni, od lat dwoją się i troją by będąc u władzy jak najlepiej zabezpieczyć swoje interesy na przyszłość. Nie jest przy tym ważne, czy swoim działaniem psują sobie opinię. Tę , na którą niekiedy latami pracowali. Tę, dzięki której zostali przez nas wyniesieni do władzy. Jej zdobycie potraktowali jako równoznaczne z zawłaszczeniem miasta jako swojej własności. Jedyne w czym najczęściej gustują to interesy, socjotechnika i utrzymywanie się na powierzchni władzy.

Uspołecznienie tworzenia teraźniejszości i przyszłości  miasta polega w ich wykonaniu często na przemawianiu z ekranu telewizora. Jak widać, nie przyjęli do wiadomości, że ten sposób konsultacji społecznych miał się skończyć „wraz z wyprowadzeniem sztandaru jedynej słusznej partii”. Wiedzą, że dzisiaj do utrzymania swojej pozycji wystarczy  skuteczna propaganda w usłużnych  mediach. To niestety smutna prawda i nasza -wyborców wina.

Powyższe nie dotyczy wszystkich osób korzystających z uroków władzy. Są przecież wśród radnych i tacy, którzy mają jedną, wciąż tę samą  twarz, którzy swoim postępowaniem, swoją służbą mieszkańcom i miastu  zasługują na szacunek. Są radni, dla których jedyną nagrodą jest  to, że ludzie chcą z nimi  rozmawiać, że przychodzą do nich ze swoimi problemami, że mogą, choć nie zawsze,  pomóc tym, którzy tej pomocy od nich oczekują. Wiedzą, że w dniu wyborów, wyborcy świadomie oddają na nich swój głos, a nie głosują za pieniądze, czy też przysłowiową kiełbasę lub wodę ognistą.

Redakcja tygodnika „Wyspiarz niebieski” i nasza strona internetowa www.wyspiarzniebieski.pl wychodząc naprzeciw społecznemu zapotrzebowaniu ogłaszają tym razem internetowy plebiscyt- sondę. Celem jest wyłonienie, w drodze głosowania, tych spośród grona świnoujskich samorządowców dla których szeroko rozumiana  „PRZYZWOITOŚĆ” jest tylko wyblakłym, niewiele znaczącym słowem. Zwycięzca plebiscytu zdobędzie tytuł i  złotą statuetkę ŚWINKS 2008.

Od samorządowców uwielbiających i wręcz nakręcajacych się  wszelkiego rodzaju rankingami i konkursami oczekujemy poczucia humoru. Jednocześnie spodziewamy się też, iż wyciągną wnioski z wyników naszego plebiscytu. Bowiem właśnie to  jest jego głównym celem.
Nazwa naszej nagrody nie pochodzi, jak by się mogło wydawać, od mitologicznego, egipskiego skrzyżowania wieprza z lwem, ale ma swoje źródło w dość znanej anegdocie nieodżałowanego Stefana Kisielewskiego „Kisiela”. Kiedy zapytano jąkającego się faceta, co myśli na temat pewnej znanej figury publicznej, ten rzekł: - Ja niii…ii nie myślę, bo… bo to jest świ…świ…świnks.”

W terminie do 15 grudnia oczekujemy zgłoszeń do tytułu zarówno poprzez komentarze do tego tekstu na stronie internetowej (www.wyspiarzniebieski.pl), nadsyłane e-maile (redakcja@wyspiarzniebieski.pl. naczelny@wyspiarzniebieski.pl.), telefony do redakcji (91 3271064), czy też osobiste podanie kandydatury (ul. A. Krajowej 12 pok 109) . Zgłaszać można wyłącznie aktualnych samorządowców. Pięć najczęściej pojawiających się nazwisk wśród zgłoszonych zostanie umieszczonych na stronie intenetowej www.wyspiarzniebieski.pl. w panelu sondy, gdzie od 16 grudnia br. do 5 stycznia 2009 r będzie moża głosować na któregoś z tych kandydatów do tytułu ŚWINKS 2008. Zapraszamy do udziału wszystkich, którym bliskie są sprawy publiczne Świnoujścia.
 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl