WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

19.07.2019 9:49

Są jeszcze miejsca w szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych

W pierwszym terminie rekrutacji do szkół pierwszego wyboru przyjęto w sumie 701 absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów, z czego 531 to mieszkańcy Świnoujścia. Pozostali pochodzą z ościennych gmin. Nadal wolne są jeszcze 172 miejsca we wszystkich szkołach z wyjątkiem Liceum Ogólnokształcącego im Mieszka I.

 

- Wszyscy absolwenci świnoujskich szkół podstawowych i gimnazjów mają zabezpieczone miejsce w szkołach – mówi prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

Rekrutacji do poszczególnych szkół dokonywały komisje rekrutacyjne złożone z nauczycieli danej placówki.

Do największego świnoujskiej Liceum Ogólnokształcącego im Mieszka I Oddziałami Integracyjnymi przyjęto 212 absolwentów (175 ze Świnoujścia i 37 spoza naszego miasta).Nie dostało się jedynie 13 osób z najsłabszymi wynikami. W Liceum Ogólnokształcącym LOGOS nie przyjęto 34 absolwentów, a w Liceum Ogólnokształcącym STSG – 2. W sumie w pierwszym terminie do szkoły pierwszego wyboru nie dostało się 49 osób.

- Do 12 sierpnia trwa rekrutacja uzupełniająca – mówi Edyta Tomaszek, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Świnoujście. Na absolwentów czekają jeszcze 172 wolne miejsca w Zespole Szkół Morskich, Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki, STSG, WZDZ, ZCKZiU oraz szkole technicznej AKS.

W LO im Mieszka I od nowego roku szkolnego będzie 7 klas pierwszych (dotąd były 4). Same klasy też będą trochę liczniejsze. Dotąd miały po 26-27 uczniów. Teraz – 32. Podjęcie decyzji o zwiększeniu klas i ich liczebności było jednak konieczne, aby zaspokoić oczekiwania absolwentów.

- Szkoły są jednak dobrze przygotowane, nie będzie lekcji w systemie dwuzmianowym – mówi Janusz Żmurkiewicz, Prezydent Świnoujścia.

BIK UM Świnoujście


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl