WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

10.07.2019 11:16

Uliczne zamieszanie trwa

W centrum miasta po robotach prowadzonych na ul. Wybrzeże Władysława IV trwa nadal uliczne zamieszanie. Niestety jest to niebezpieczne, gdyż zagraża stłuczkami i wypadkami o nieporozumieniach już nie wspominając.

 

Na środkowym pasie przeznaczonym dla stojących w kolejce do promów Bielik wymalowano właśnie strzałki wskazujące na zjazd na prawo. Powoduje to , iż część kierowców po prostu pomimo linii ciągłej zjeżdża na prawo, na pas przeznaczony teraz dla rowerzystów. To także w konsekwencji doprowadza do tego, że ciągle tworzą się na dwóch pasach kolejki na prom i auta wjeżdżające później od tych w faktycznej stojących w kolejce „załapują się” wcześniej na Bielika wciskając się z boku.

To nie wszystko. Po nazbyt długo trwających pracach na Wybrzeżu Władysława IV kierowcy przyzwyczaili się do zjazdu w lewo pomiędzy starym Domem Rybaka, a Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Teraz po przywróceniu dawnego kierunku ruchu na porządku dziennym są sytuacje grożące czołowym zderzeniem.

Niestety tak to jest jak władza w tym mieście działa chaotycznie i bez głębszego przemyślenia. Bez wątpienia to „zasługa” nadzorującej inwestycje zastępcy prezydenta Barbary Michalskiej i jej koncepcji „najlepszych inaczej”


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl