WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

Matury 2019 - podsumowanie.

08.07.2019 15:37

Matury 2019 - podsumowanie.

Najlepiej matematyka i języki obce.

Najlepsze wyniki tegorocznych matur z przedmiotów obowiązkowych osiągnęli absolwenci Liceum Ogólnokształcącego im Mieszka I. Średni procentowy wynik z matematyki i języków obcych jest tam wyższy od średniej krajowej, a z języka polskiego od średniej wojewódzkiej. Najsłabiej spośród licealistów wypadli maturzyści z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im Królowej Jadwigi. Poniżej szczegółowe wyniki w liceach oraz technikach.

 

Młodzi świnoujścianie chętnie uczą się języków obcych. To pierwszy wniosek, jaki nasuwa się po analizie tegorocznych wyników matur, które podała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna.

W Liceum Ogólnokształcących Fundacji LOGOS egzamin dojrzałości z przedmiotów obowiązkowych zdało 100 procent maturzystów. Do matury przystąpiło tam jednak tylko 15 abiturientów.

W popularnym Liceum Ogólnokształcącym im MIESZKA I z obowiązkowych przedmiotów maturę zdało 96,51 procent z języka polskiego, 91,86 procent z matematyki, 100 procent z języka angielskiego i 100 procent z języka niemieckiego. Do egzaminu przystąpiło tam aż 86 abiturientów i w końcowych wynikach z języka polskiego i matematyki wypadli lepiej, niż maturzyści w LOGOSIE. Na trzecim miejscu jest LO Społecznego Towarzystwa Szkoły Gimnazjalnej (STSG).

We wszystkich tych trzech liceach najlepiej wypadły egzaminy z języka obcego. Średnie ocen są tam dużo wyższe nie tylko od średniej wojewódzkiej, ale również krajowej.

Najsłabiej matury poszły w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im Królowej Jadwigi (KLO). Egzamin zdawało tam 8 osób. Z języka polskiego nie zdały 2 (średni wynik 40,88 procent), z matematyki aż 6 (średni wynik 27,25 procent) i z języka angielskiego również 2 (średni wynik 60,86 procent).

BIK UM Świnoujście


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl