WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

25.06.2019 8:32

Neptunalia w Międzyzdrojach.

(Międzyzdroje) Władca głębin Neptun ze swoją świta zawitał w piękną słoneczną sobotę do Międzyzdrojów. Z morskiej otchłani orszak Neptuna wyruszył do amfiteatru na ceremonię chrztu morskiego.Od wieków Neptun wraz z Salacją i całą świtą nawiedza wyspy morskie, a także Międzyzdroje aby ochrzcić neofitów i nadać im imiona godne ludzi morza.

 

Barwną ceremonię poprowadził marszałek władzy mórz i oceanów – Tryton. Chór piękny niczym z morskiej pianki – Świtezianki, powitały pieśnią zgromadzoną publiczność w amfiteatrze. Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek wręczył klucz do miasta Neptunowi, by ten łaskawym sercem objął władzę. Spektakl uświetniły występy artystyczne zespołów Keja i Bryza. Przedszkolaki z „Wesołych Hitów” działające przy Międzynarodowym Domu Kultury również włączyli się w morskie święto z tańcem „ Złota Rybka”. Widownia okazała się wybitnie uzdolniona muzycznie i tradycyjnie odśpiewała morski hit – „Hej Ty, Bałtyckie Morze”. Neofici złożyli przyrzeczenie czuwać nad czystością wód, nie płoszyć ptaków i zwierząt, dzieci na plaży pilnować, słuchać ratowników i oczywiście –nie niszczyć roślin na wydmach. Wszyscy się bawili wybornie: na scenie publiczność mogła skorzystać z  „kosmetycznych” i „medycznych” zabiegów  w wykonaniu diabełków, Fryzjera i Lekarza.

Scenografia - Krystyna Marzec

Scenariusz – Andrzej Mleczko

Neptun – Janusz Kalemba

Salacja – Andżelika Gałecka

Tryton – Andrzej Mleczko

Świtezianki:

Barbara Rudnicka

Róża Siemak

Maria Kowalska

Danuta Stachowiak

Ewa Walkowiak

Pielęgniarka –Iga Młodawska

Rekin – Krzysztof Dąbal

Pirat I – Tomasz Rychłowski

Pirat II – Jan Modzelewski

Langustynka – Marta Raczkowska

Żabka – Karolina Sobczak

Rybka Nemo – Krystyna Marzec

Diabeł – Małgorzata Olborska

Atrybuty Neptuna – Anna Piecyk oraz Monika Jakubowska

 

 

Międzynarodowy Dom Kultury składa serdeczne podziękowania dla partnera imprezy firma Lotto oraz dla: Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Kochanowskiego w Międzyzdrojach, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach, Domu Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach, Wolińskiego Parku Narodowego, Związkowi Harcerstwa Polskiego oraz Pracowni Rękodzieła Artystycznego „Impresje”.

Dziękujemy za liczne przybycie i do zobaczenia za rok!


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl