WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

10.02.2019 8:28

Konsultacje społeczne o granicach Dzielnicy Uzdrowiskowej

Nie zakładamy, że mieszkańcy miasta Świnoujście codziennie zaglądają we wszystkie zakładki strony miejskiej. Stąd też wydaje się dziwny fakt, że gdzieś tam sobie na stronie zmieszczono informację, iż 18 lutego w godzinach 14.00-15.30 w sali nr 1 Urzędu Miasta Świnoujście prezydent spotka się z mieszkańcami na konsultacjach społecznych. Zaskakiwać mogą też godziny konsultacji – przecież wtedy wielu mieszkańców po prostu pracuje! A może właśnie chodzi o to żeby tych mieszkańców w konsultacjach było niewielu albo żeby byli tylko ci właściwi?

 Prezydent wydał 8 lutego br. zarządzenie w sprawie konsultacji dotyczących projektu uchwały Rady Miasta z 31.03.2008 r w sprawie utworzenia jednostki pomocniczej pn. Dzielnica Uzdrowiskowa. Chodzi w tym przypadku o dokonanie zmian w owej uchwale i przyjęcie nowych granic Dzielnicy Uzdrowiskowej, Konsultacje ustalono w zarządzeniu na dzień 18 lutego w formie spotkania prezydenta z mieszkańcami. 

Aktualnie trwają prace nad nowym operatem uzdrowiskowym dla Uzdrowiska Świnoujście uzgodnionym z Ministrem Zdrowia, a dotyczącym nowego przebiegu granic stref ochrony uzdrowiskowej. Zachodzi w tej sytuacji konieczność aktualizacji przebiegu granic Dzielnicy Uzdrowiskowej co ma być skonsultowane zgodnie z prawem z mieszkańcami miasta. Forma, czas i nawet miejsce (dla niewielkiej liczby osób) konsultacji budzą jednak  zastrzeżenia. 
 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl