WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

07.02.2019 5:26

Sekrety nadbałtyckiej przyrody

(Międzyzdroje) Do 17 lutego trwają zapisy na bezpłatne zajęcia przyrodnicze w sercu Wolińskiego Parku Narodowego. W ramach projektu „Zupełnie inna lekcji przyrody” uczniowie szkół podstawowych będą mieli okazję wcielić się w rolę badaczy i sprawdzić, co można znaleźć w kropli wody oraz dowiedzieć się, jak powstaje nadmorski klif. Organizatorem projektu jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

 

Podczas jednodniowych zajęć edukacyjnych, które są połączeniem badań terenowych z doświadczeniami i obserwacjami powadzonymi m.in. w pracowni laboratoryjnej, uczniowie wcielają się w odkrywców i badaczy, by poznawać otaczającą ich przyrodę. Do dyspozycji uczniów jest także profesjonalnie wyposażone laboratorium przyrodnicze oraz pomoce dydaktyczne, zgodne z wytycznymi opracowanymi przez Centrum Nauki Kopernik. Lekcje są przygotowane i prowadzone przez ekspertów z dziedziny nauk biologicznych, a ich zakres obejmuje bardzo różnorodne zagadnienia i tematy przyrodnicze: od badania i porównywania próbek wody, poprzez poznawanie bioróżnorodności Wolińskiego Parku Narodowego, aż po geoekosystem plaż, wydm i klifów.

Udział w niezwykłej lekcji przyrody w Centrum Edukacji Ekologicznej CWM w Grodnie k. Międzyzdrojów jest bezpłatny. W zajęciach mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych (od klasy I wzwyż), w szczególności z obszarów wiejskich i miast do 5 tys. mieszkańców. Harmonogram lekcji oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów: www.centrum-grodno.pl. Zapisy na zajęcia realizowane w okresie marzec – czerwiec prowadzone są do 17 lutego br. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapraszamy uczniów z całej Polski na niezwykłą lekcję przyrody, którą realizujemy w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów. Wszystkie zajęcia są prowadzone zgodnie z metodą badawczą – uczniowie wchodzą w osobisty kontakt z morzem oraz z wszystkimi elementami poznawanej przyrody. Poza poszerzaniem swojej wiedzy, uczestnicy zajęć rozwijają także swoją samodzielność, ciekawość i odkrywają środowisko przyrodnicze od zupełnie innej strony, niż tej znanej ze szkolnych lekcji – mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

 

To już czwarta edycja projektu „Zupełnie inna lekcja przyrody” realizowanego w Centrum Edukacji Ekologicznej CWM w Grodnie. W zajęciach prowadzonych od 2016 roku wzięło już udział ponad 7000 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z woj. zachodniopomorskiego i innych regionów Polski. Celem programu jest kształtowanie wśród młodzieży świadomości i poczucia odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze własnego regionu i kraju.

 

 

Justyna Klepacz
Biuro Prasowe Fundacji EFRWP


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl