WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

11.02.2010 7:05

Już jutro gala "WYSPIARZ ROKU 2009"

Na posiedzeniu Kapituły Tytułu w dniu 22 stycznia br. dokonano już wyboru wyjątkowej osoby mieszkającej na polskich wyspach, która z uwagi na swoje szczególne, powszechnie uznane zasługi, czy też dokonania w 2009 r. zdobyła zaszczytny tytuł "WYSPIARZ ROKU 2009". To już piętnasty laureat, który zostanie uhonorowany juz jutro ( piątek 12 lutego) w Jazz Clubie Centrala (w sali za ogrodem)

Z grona 8 kandydatów do tytułu wymienianych na kuponach Czytelników - wyboru tej jednej, najważniejszej w 2009 r. osoby, dokonała już Kapituła Tytułu. Jak zwykle jest ona złożona z dotychczasowych laureatów organizowanych poprzednio przez tygodnik "Wyspiarz" 6 plebiscytów na "Człowieka Roku" i po raz pierwszy od 2000 r. na "Wyspiarza Roku" oraz laureatów ośmiu wyborów organizowanych przez redakcję "WYSPIARZA niebieskiego". Obok dotychczasowych zdobywców tytułu zasiedli w kapitule przedstawiciele dziennikarzy świnoujskich i regionalnych mediów. W kolejności od 1995 r. zwycięzcami plebiscytów i wyborów na najznakomitszego mieszkańca wysp byli: Witold Rusakiewicz, ksiądz Olaf Kwapis, Janina Miecznik, ś.p. Anatol Drywa, Bogusław Mamiński, Urszula Jakuczun, Wacław Rudolf, Piotr Piwowarczyk, Stanisława Płociniak, Wiesław Rusak, Darek Ryżczak, Maja Piórska, Jerzy Miller i Anna Wesołowska.

Przypomnijmy, że za ubiegły rok w porządku alfabetycznym do tytułu „Wyspiarz Roku 2009” zostały zgłoszone następujące osoby; Monika LECH (dyrektor SOS-W), Antoni LIPIŃSKI (Świnoujście) – (harcerz od 1945 r. ) Barbara OKOŃ (Świnoujście) -(instruktor MDK, założyła i prowadzi Uniwersytet III Wieku) Krystyna PIOTROWSKA (prezes Klubu Kwadransowe Grubasy „SUKCESh), Józef PLUCIŃSKI (historyk, były dyrektor świnoujskiego muzeum), Jadwiga PREUSS ( Dziesięć lat temu założyła Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnych), Barbara SMOLIK (założycielka i prowadząca Seamen's Club) oraz Artur SOBOLEWSKI (założyciel i trener KS „WIKING” w Wolinie). Teraz oficjalnie na uroczystości w dniu 12 lutego o godzinie 18.00 w sali za ogrodem JC Centrala poznamy laureata 15 już tytułu.

Do udziału w piątkowej imprezie zapraszamy też Drogich Czytelników, którzy wylosowali możliwość otrzymania ufundowanych przez sponsorów nagród dla uczestników wyborów. Są to: Janina Ziółkowska z ul. Chełmońskiego, Malwina Jarzębińska z ul. T. Kościuszki, Bożena Bartkowiak z ul. Wyspiańskiego, Natalia Twardowska z ul. Bursztynowa, Bartosz Szymański z ul. B. Chrobrego, Katarzyna Świderska z ul. Boh. Września, Lilianna Halamus z ul. Wyspiańskiego, Marcin Jałoszyński z ul. Matejki Tak uroczystej, 15 już gali “WYSPIARZA ROKU 2009”nie byłoby, gdyby nie pomoc sponsorów. Wśród nich należy wymienić: Społem PSS, prezes Piotr Kłapacz, Ciastkarnia “Karpatka”, Beata i Waldemar Włodarski ul. Grunwaldzka i A. Krajowej, Cukiernia “NOVA” Sebastian Polański ul. Boh. Września Kwiaciarnia “Róża” Ewa Starachowska, ul. Monte Cassino oraz Jazz Club Centrala i Dariusz Ryżczak . Fundatorami nagród dla Czytelników są z kolei: Foto Reflex Ewa i Henryk Podhorodeccy, Sekret" Spółka Jawna

Wojciech Głowacki, Tomasz Woźniak, “DUET – zabawki” sieć sklepów z zabawkami, Solarium Karaiby, Solarium, Studio Fryzjerskie ORNATIX Agnieszka Łykus, Uzdrowisko Świnoujście S.A i Krzysztof Marek Nowak, Firma "KRIS"

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl