WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

Zdaniem internautów

24.11.2008 16:58

Zdaniem internautów

Temu Panu już dziękujemy

W trakcie poprzedniej, październikowej sesji Rady Miasta Świnoujścia, radna Irena Kurszewska (PO), zwróciła się do radnych, którzy jako proprezydencka koalicja stanowią większość w Radzie, z wnioskiem o rozważenie do następnej, listopadowej sesji, sprawy odwołania radnego Zbigniewa Pomieczyńskiego z funkcji przewodniczącego RM.

Zdaniem radnej obecny przewodniczący nie zachowuje odpowiedniej powagi przebiegu sesji, popełnia dużo błędów formalnych i nie zachowuje wymaganej strony formalnej prowadzenia obrad.

Należy sądzić jednak, że wniosek ten nie wzbudził większego zainteresowania w gronie decydującej o wszystkim większości radnych SLD „z przystawkami”, czego dowodem jest nie ujęcie w porządku obrad listopadowej sesji kwestii być albo nie być przewodniczącego Pomieczyńskiego. Pewnie dlatego, że przewodniczący Z. Pomieczyński swoim oraz radnej Katarzyny Pawlickiej i radnego Stanisława Huszczy głosami (startowali do wyborów z jednego komitetu wyborczego) stanowi właśnie o niezbędnej większości proprezydenckiej opcji w Radzie liczącej 21 radnych.

Na naszej stronie internetowej www.wyspiarzniebieski.pl zamieściliśmy 11 listopada br. sondę z pytaniem czy przewodniczący Zbigniew Pomieczyński powinien być odwołany z piastowanej funkcji. Głosowanie to przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, a jego wynik stanowi istotne odbicie społecznych nastrojów i opinii. Do godziny 10.00 w poniedziałek 24 listopada 85% głosujących uważało, że radny Z. Pomieczyński nie powinien już pełnić stanowiska przewodniczącego Rady, 9% było przeciwnego zdania, a 6% głosujących nie miało w tej materii wypracowanego własnego poglądu.


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl