WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

24.11.2008 15:33

Na wyspach trwa wielkie rżnięcie

Niemal każdego dnia ubywa nam drzew w Świnoujściu. W miejsce okazałych drzew „łaskawie” sadzi się rachityczne sadzoneczki przekonując, że nic się nie stało. Cóż, wystarczy popatrzeć tylko na skalę dzielącą koronkę z kilkoma listkami na sadzonce z wieloma tysiącami na koronie dojrzałego drzewa.

To w jaki sposób działa na środowisko drzewo i jakie są tego efekty uczą już w drugiej klasie szkoły podstawowej. Niestety dla niektórych dorosłych (w tym i dla świnoujskiej władzy) było to jednak tak dawno, że już zdążyli...zapomnieć i rozumieć na czym to zjawisko polega.

O kolejnym bezmyślnym zniszczeniu drzew wspomnieliśmy tydzień temu. Na ul. Moniuszki trwają intensywne prace drogowe. Wycięto kilka drzew, a przesuwając o kilka centymetrów krawężnik oberżnięto blisko 50 % systemu korzeniowego kilkunastu klonów (jeden z nich na foto). Teraz można raczej czekać tylko na śmierć tych drzew. A tak w ogóle to już powinno się je wyciąć. Zapytana na temat tych drzew G. Melerska z-ca naczelnika WGKiŚ powiedziała ze spokojem, że jak trzeba je będzie wyciąć to wykonawca będzie musiał za nie zapłacić.

***

A ja nie chcę, żeby za głupotę przyszło komuś płacić tylko wolałbym aby urzędnicy, którym jest tak „daleko” z Placu Mickiewicza na ul. Moniuszki ruszali wcześniej tyłki i patrzyli na ręce wykonawcom, po to żeby na czas zapobiec takim właśnie sytuacjom.

Więcej w najbliższym wydaniu „Wyspiarza niebieskiego”

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl