WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

W Spóldzielni "Słowianin"

08.02.2010 7:53

W Spóldzielni "Słowianin"

O zaległościach i podwyżkach

W spółdzielni jest spora grupa osób, która posiada wyroki eksmisyjne na skutek niepłacenia świadczeń na rzecz spółdzielni. Taka eksmisja wymaga mieszkania socjalnego. Jakie są szanse na to, aby te osoby zwolniły spółdzielcze mieszkania? Czy będą także podwyzki w spóldzielni? - o to m.in. zapytaliśmy Mariusza Łukaszyka, dyrektora SML-W „Słowianin”

- W chwili obecnej ruchu w tym zakresie nie ma. Miastu skończyły się mieszkania socjalne. Do tego ZGM woli rozwiązywać własne problemy w tym zakresie, niż problemy innych administratorów, również nasze. Kolejka oczekujących na lokale socjalne w 2009 r. była spora i w 2010 będzie rosła. Nasza akcja windykacyjna zarówno od strony finansowej jak i eksmisyjnej jest prowadzona cały czas. My staramy się częściowo radzić z tym problemem poprzez tworzenie mieszkań internatowych, gdzie w jednym mieszkaniu, w trzech pokojach, mieszkają trzy osoby samotne. Wspólnie korzystają z kuchni i sanitariatu. To jest też pewnego rodzaju bodziec do regulowania zobowiązań w naszej spółdzielni - powiedział M. Łukaszyk

A ile wynoszą obecnie zaległości w płatnościach na rzecz spółdzielni? Otóż na koniec 2009 r. nieznacznie wzrosły w stosunku do końca 2008 r. i wynoszą teraz około 2,4 ml. zł.

- Spodziewamy się, że po podwyżkach funduszu remontowego o 0,10 zł za m2 te zaległości nominalnie wzrosną - dodał dyrektor.

Więcej w rozmowie z dyrektorem w najbliższym papierowym wydaniu „Wyspiarza niebieskiego”

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl