WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

08.02.2010 7:48

ZADASZENIA

Jeszcze w tym sezonie letnim ma powstać nowe zadaszenie nad sceną w amfiteatrze miejskim przy ul. Chopina. Na ten cel w budżecie Miasta zabezpieczono 2 mln zł na tę inwestycję. Obecnie jest ogłoszony przetarg na jego wykonanie, który zostanie zakończony 19 lutego br.

- Miasto zwróciło się do Regionalnego Programu Operacyjnego o przyznanie dodatkowych środków na zadaszenie widowni amfiteatru - mówi Robert Karelus rzecznik prasowy prezydenta Miasta.

Inaczej jest z zadaszeniem trybuny na stadionie miejskim. Zadaszenie owo jest wymagane zgodnie z przepisami PZPN dla klubów biorących udział w rozgrywkach I – ligowych. Na ten cel niestety, Miasto nie ma funduszy. Wystosowano więc do Zarządu PZPN pismo z prośbą o złagodzenie przepisów. Wydział Inżyniera Miasta obecnie szuka firmy, która mogłaby postawić zadaszenie o lekkiej konstrukcji . Zadaszenie to nie wszystkie wymogi, które tyczą stadionów, na których odbywają się pierwszoligowe spotkania. Musi być jeszcze podgrzewana płyta boiska, pełne oświetlenie stadionu i pełen monitoring. Na to nas na razie nie stać. Poza tym stadion ten jest stadionem miejskim, a nie tylko do dyspozycji „Floty”. Ten stadion ma służyć także do innego rodzaju sportu – dla lekkiej atletyki – uzupełnia rzecznik prasowy.


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl