WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

07.02.2010 9:15

Morski apel ruszył w trasę

(MIĘDZYZDROJE). Do środy w Międzynarodowym Domu Kultury będzie można obejrzeć wystawę dotyczącą rybołówstwa na morzu Bałtyckim, przygotowaną przez Federację Zielonych „Gaja”. Wcześniej przez trzy dni prezentację wyeksponowano w tutejszej bibliotece miejskiej

To pierwsze przystanki prezentacji na nadmorskiej trasie, która potrwa do kwietnia br. Wystawa, informująca o gospodarowaniu zasobami rybnymi, problemie nielegalnych praktyk rybackich, połowach dorsza oraz o bioróżnorodności i stanie Bałtyku, odwiedzi większość miast nad Bałtykiem od Świnoujścia przez Kołobrzeg, aż po Gdańsk. - Kolejnymi przystankami będzie Wolin i Świnoujście - zapowiada Marek Budniak ze szczecińskiego biura FZ Gaja. Harmonogram trasy jest w trakcie uzgadniania. - W kwietniu, po zakończeniu tournee, wystawa będzie mogła powrócić do międzyzdrojskiej biblioteki na dłużej.

Jak podkreślają działacze z federacji, ta wystawa ma uświadomić odbiorcom, że swoją postawą mogą mieć wpływ na ograniczenie destrukcyjnych praktyk rybackich.


 

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl