WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

04.12.2018 8:18

Ostateczne wybory komisji 20 grudnia

(Międzyzdroje) Rada Miejska w Międzyzdrojach nie wybrała jeszcze wszystkich stałych komisji. Wybrano póki co dwie , a dwie kolejne zostaną wyłonione na sesji 20 grudnia. W trakcie drugiej sesji w dniu 29 listopada z funkcji wiceprzewodniczącej rady miejskiej zrezygnowała też radna Iwona Czyż. Funkcja ta nie została obsadzona.

 

Dotąd w Radzie Miejskiej w Międzyzdrojach na pierwszej sesji zostały wybrane dwie stałe komisje W skład Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu weszli : Józef Bogusław Sutyła (jako jej przewodniczący), Iwona Czyż, Grażyna Iwaszczyszyn, Dorota Klucha , Jarosław Mazur, Krystian Mazur, Jędrzej Szerszeń oraz Jan Węglorz przewodniczący Rady Miejskiej w Międzyzdrojach. Natomiast w skład Komisji Społecznej i Spraw Komunalnych weszli :Krzysztof Szlaski –(jako jej przewodniczący), Ewa Aksman, Ewa Jakubowska, Katarzyna Natkańska , Alina Poskart i Mariusz Samołyk.

Druga nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Międzyzdrojach odbyła się w dniu 29 listopada. Prócz spraw bieżących głównie budżetowych doszło podczas niej do istotnej zmiany. Rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącej Rady złożyła wybrana w trakcie I sesji radna Iwona Czyż. Radni postanowili nie wybierać trzeciego wiceprzewodniczącego w Jej miejsce. Tę funkcję sprawować zatem będą tylko Józef B. Sutyła i Mariusz Samołyk.

Do chwili obecnej międzyzdrojscy radni nie powołali składu dwóch komisji i ich przewodniczących. Bez obsady pozostaje Komisja Rewizyjna oraz nowa, zgodna z nowelizacją ustawy Komisja Skarg, Wniosków i Petycji. Składy tych komisji mają zostać powołane na kolejnej sesji w dniu 20 grudnia.

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl