WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

Niepodległa. Do wygrania nawet 3.000 złotych

08.11.2018 17:10

Niepodległa. Do wygrania nawet 3.000 złotych

Gra miejska w Świnoujściu.

Z okazji 100-lecie odzyskania niepodległości Świnoujska Organizacja Turystyczna i samorząd Świnoujścia zapraszają do aktywnego świętowania pięknej rocznicy i udziału w grze miejskiej. Poznając miasto będzie można przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości i wygrać 3.000 złotych.

 

Gra rozpocznie się o godzinie 10.30 w sobotę 10 listopada na placu Wolności. Zakończy około 16.00 - wyłonieniem zwycięzców. W 13. miejscach na terenie Świnoujścia staną wolontariusze, którzy przygotowali zadania dla uczestników gry. Zadaniem uczestników będzie odwiedzenie każdego punktu i odpowiedź na przygotowane zagadki.

- W poszczególnych punktach będzie trzeba wykazać się znajomością faktów historycznych związanych z dziejami Polski – mówi Magda Romanowska z biura ŚOT.- Dziś można już zobaczyć trasę gry - na specjalnej stronie pod adresem www.graniepodleglosci.pl - dodaje.

Jak wziąć udział w grze?

Drużyny mogą mieć od 2 do 5 osób. Bezpłatna rejestracja uczestników rozpoczyna się w czwartek i można jej dokonać za pomocą e-maila wysyłając zgłoszenie na adres: sot.swinoujscie@wp.pl lub osobiście – w sobotę od godziny 9:00 do godziny 10:00 na placu Wolności.

Warto dodać, że organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody. Drużyna, która wygra grę otrzyma książki i czek na sumę 1.500 zł, a wśród wszystkich uczestników zostaną wylosowane książki i trzy bony po 500 zł każdy. Łączna suma nagród wyniesie ponad 3.000 złotych

Start: sobota 10 listopada, 10.30 plac Wolności

Informacje o trasie gry i aplikacja: http://graniepodleglosci.pl

Mapa gry będzie dostępna w piątkowym (9 listopada) wydaniu Kronik Portowych.

Impreza odbywa się w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydenta Świnoujścia Pan Janusz Żmurkiewicz.

Współorganizatorami imprezy jest Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu, I Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I, Cafe Wieża zlokalizowana w wieży widokowej przy ulicy Piłsudskiego.

 

PP


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl