WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

05.11.2018 15:33

Zuchy i harcerze z Międzyzdrojów pomagają bezdomnym zwierzętom

(Międzyzdroje) Pomału w całej Polsce wszystkie schroniska dla bezdomnych zwierząt przygotowują się do nadchodzącej zimy. W związku z tą okolicznością międzyzdrojscy harcerze i zuchy prowadzili przez dwa dni (2 i 3.11.2018r.) zbiórkę potrzebnych rzeczy dla zwierząt ze Schroniska w Sosnowicach koło Golczewa.

 

Pierwszego dnia dary od mieszkańców gminy Międzyzdroje przyjmowali harcerze 34 DH "Orlęta" przed wejściem do Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach.Dzięki hojności międzyzdrojan udało się zebrać dużo potrzebnych materiałów. Harcerze otrzymali od mieszkańców mnóstwo koców, poduszek i materacy, kilka śpiworków i legowisk, worki suchej karmy, puszek z jedzeniem, zabawek i gryzaków.

Dnia drugiego zuchy z 44 GZ "Pracowite Pszczółki" oraz harcerze 24 MDSH "Feniksy" i 34 DH "Orlęta" przewieźli wszystkie zbiory do Sosnowic. Na miejscu dzieci i młodzież serdecznie powitała pani Marta Tysiąc-Stępień - kierownik Schroniska w Sosnowicach, która oprowadziła i opowiedziała o działalności całej placówki.

Kolejna najbliższa zbiórka dla zwierząt planowana jest na początku grudnia w gminie Wolin. Zbiórkę poprowadzą harcerze z 3 DH „Gryfy Wolińskie” .

 

Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom gminy Międzyzdroje za okazanie serca i przekazanie darów dla bezdomnych czworonogów.

 

Z  harcerskim pozdrowieniem

Czuwaj!

 

Zuchy i harcerze
X Szczepu "Gniazdo" ZHP
fot. ZHP, Schronisko w Sosnowicach

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl