WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

11.10.2018 10:15

Spotkanie z kandydatką na prezydenta

W kawiarni Sonata w środę 10 października odbyło się otwarte spotkanie mieszkańców Świnoujścia z Joanną Agatowską, kandydatka na stanowisko prezydenta miasta. W jego trakcie został przedstawiony w pewnym skrócie program wyborczy kandydatki. Odpowiadała Ona także na pytania uczestników i przyjmowała ich sugestie dotycząca rozwiązań żywotnych spraw miasta. Na spotkaniu prezentował się również Robert Gawroński, kandydat na radnego sejmiku wojewódzkiego.

 

J. Agatowska rozpoczeła spotkanie od informacji, że nie odbędzie się debarta kandydatów na stanowisko prezydenta w nadchodzących wyborach. Na Jej zaproszenie do udziału w debacie nie odpowiedzieli zarówno Janusz Żmurkiewicz jak i Dariusz Śliwiński. Stąd też debata nie ma sensu, ale jak powiedziała kandydatka zaprosi w przyszłym tygodniu na otwarta debatę z Nią samą. Zapowiedziała, że Jej szczegółowy program wyborczy, który miał być gotowy na to spotkanie z uwagi na opóźnienia w druku trafi do skrzynek pocztowych mieszkańców.

- Za wszystko w kampani wyborczej płacimy z własnych pieniędzy i jestem zdegustowana, że pan prezydent robi sobie kampanię częściowu wykorzystując publiczne pieniądze. Ja chciałabym móc realizować wizję Świnoujścia, gdzie człowiek jest najważniejszy, a nie zyski firm – stwierdziła Agatowska. Sygnalizując swoje programowe priorytety m.in. mówiła o ochronie środowiska, czyli stworzeniu funduszu z pomocą którego można będzie wymienić piece c-o aby poprawić jakość powietrza w kurorcie, wprowadzeniu bezpłatnych autobusów miejskich żeby też ograniczyć ruch aut osobowych, których duża liczba na ulicach jest jedną z bolączek środowiskowych i komunikacyjnych miasta (mieszkańcy mają zarejestrowanych aż 27 tys aut). Mówiła o poprawie opieki senioralnej i ochrony zdrowia, rozwinięciu budownictwa komunalnego, równomiernym rozwoju lewobrzeża i prawobrzeża tak żeby usunąć powstałe zaniedbania, tworzeniu przyjaznych mniejszych szkół zw stabilna kadrą, utorzeniu Centrum Integracji i Aktywizacji Społecznej np. w oparciu o tzw. Koszary Sztuki. Więcej w papierowym wydaniu gazety.


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl