WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

10.10.2018 0:24

Dalszy przebieg ul. Sienkiewicza nierozstrzygnięty

Opinię publiczną poruszyła niedawna informacja o planowanym dalszym przebiegu ul.Sienkiewicza obrzeżami Parku Zdrojowego. Wiązało się to z konieczną wycinką sporej liczby buków w tym rejonie, co zdecydowanie nie podoba się mieszkańcom. Okazuje się, że póki co wstrzymano się z tą przymiarką planistyczną.

 Jak informował jeszcze na sesji wrześniowej świnoujski prezydent - "Są dwie koncepcje przebudowy ul. Sienkiewicza. Nie wybrano żadnej". Podobno były nie do przyjęcia -  pewnie z uwagi na społeczny, negatywny odzew w tej sprawie. Zapowiadał też, że koncepcji może być jeszcze kilka. 

- Będzie trzecia koncepcja w której wycinka drzew będzie ograniczona do minimum. Tamtych dwóch koncepcji już nie ma - dodał po chwili prezydent.

         Jakkolwiek na te zamiary nie spojrzeć, to nadal sprzeciw budzi wycinka dorodnych  drzew z obrzeży Parku Zdrojowego - na przedłużeniu obecnej ul. Sienkiewicza - nawet jeśli ma to być ograniczone do minimum. Od dawna niestety rysuje się brak sensownych rozstrzygnięć komunikacyjnych w dzielnicy nadmorskiej i spójnej, przejrzystej wizji połączeń w tym rejonie. Ponadto na co zwracał uwagę radny Stanisław Bartkowiak ingerencja w to planowane miejsce jest niezgodna z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego. 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl