WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

08.10.2018 9:18

Niedzielny briefing prasowy Lewicy

Na Nabrzeżu Władysława IV w niedzielę 7 października odbył się briefing prasowy SLD Lewica Razem. Gościem byli europoseł profesor Bogusław Liberadzki i szef zachodniopomorskiego SLD Dariusz Wieczorek,. a gospodarzem kandydatka na prezydenta, radna Joanna Agatowska.

 

W briefingu brali też udział kandydaci na radnych z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem, a wśród nich także radny Robert Gawroński, świnoujski kandydat na radnego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

Profesor Liberadzki w kilku słowach odniósł się do budowy tunelu przypominając , że od 2013 roku trwały intensywne zabiegi o europejskie finansowanie budowy tunelu w ramach korytarza transportowego południa z północą Europy w który wpisuje się właśnie inwestycja w Świnoujściu. Europoseł mówił także, że optuje za rozwiązaniem aby główne nabrzeże kontenerowe w województwie było w Szczecinie. Z kolei Dariusz Wieczorek mówił o programie SLD i zapewniał, że będzie on konsekwentnie i znakomicie realizowany przez wspaniałą drużynę ze Świnoujścia. Kandydatka na prezydenta Joanna Agatowska i kandydat do sejmiku Robert Gawroński podkreślali m.in. podejmowanie starań o poprawę życia seniorów, polepszenie warunków opieki zdrowotnej i przestrzegali przed groźbą budowy w Świnoujściu terminalu kontenerowego.

J. Agatowska sygnalizowała hasło Miasto dla Mieszkańców – aby w końcu mieszkańcy poczuli się u siebie i żeby miasto nie było tylko sypialnią dla coraz liczniejszego grona właścicieli apartamentów. Zaznaczała też m.in., że Komunikacja Autobusowa powinna być w Świnoujściu bezpłatna i będzie walczyć o poprawę życia na osiedlach.

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl