WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

XX ŚWINOUJSKIE  WIECZORY  ORGANOWE

10.07.2018 8:57

XX ŚWINOUJSKIE WIECZORY ORGANOWE

W GALERII MISTRZÓW MUZYKĘ WŁOSKĄ ZAGRA WŁOSKI DUET

W kolejny piątek 13 lipca usłyszymy małżeństwo znakomitych muzyków z Włoch. Na organach grać będzie Michele CROESE, który ukończył Konserwatorium im. Paganiniego w Genui fortepian, organy i klawesyn oraz dyrygenturę chóru w konserwatorium im. “Ghediniego” w Cuneo . Ukończył też kurs podyplomowy na wydziale fortepianu, klawesynu i organów w Akademii Muzycznej im. Chopina w Warszawie.

 

Laureat Konkursu Organistowskiego “Goffredo Giarda” otrzymał II nagrodę-medal od Marszałka Senatu Włoskiego. W kwietniu 2002 r. został uznany honorowym organistą Bazyliki św. Praksedy w Rzymie. Od lat występuje jako solista i akompaniator we Włoszech i poza ich granicami. Jest dyrektorem artystycznym międzynarodowego festiwalu organowego “Agati in concerto” oraz festiwalu muzyki klasycznej “Al lume delle stelle”, które odbywają się w pięknym średniowiecznym miasteczku Perinaldo (Imperia) w Ligurii. Organizuje i prowadzi kursy mistrzowskiej interpretacji włoskiej muzyki organowej. M. Croese łączy działalność muzyczną z pracą badawczą z zakresu literatury i muzyki (literatura porównawcza).

 

Izabela SZLACHETKO – CROESE urodzona w Zielonej Górze, jest laureatką Ogólnopolskiego konkursu Instrumentów Dętych Blaszanych w Olsztynie. Ukończyła studia w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie trąbki u Wiesława Woźnickiego. Uczyła się również pod kierunkiem Anatolija Sielianina i Sandro Verzariego. W 1996 uzyskała również dyplom w Konserwatorium im Niccolò Paganiniego w Genui. Od lat występuje jako solistka lub członek zespołów kameralnych i orkiestr w całej Europie. Obecnie gra przede wszystkim w duecie z Michele Croese lub w trio (z sopranem) proponując repertuar na trąbkę barokową / trąbkę piccolo i organy. W repertuarze ma także muzykę XX wieku występując m.in. w Bazylice Św. Petroniusza w Bolonii, w kaplicy Zamku Królewskiego Frederiksborg w Danii, w Bazylice Św. Praksedy w Rzymie i w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kameralnego w Cervo. Jest nauczycielem trąbki w Istituto Comprensivo w Varazze (Savona).

W programie tego koncertu poznamy kompozycje; Jeana Baptiste ARBAN’a, Gioachino ROSSINIEGO (transkr.na trąbkę i organy Michele Croese) i Jeana Baptiste ARBAN’a.

M.Piórska


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl