WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

09.07.2018 7:07

Władza w sprawie Warszowa wije się jak piskorz

Sprawa zagospodarowania plaży na Warszowie zgodnie z opracowanym w 2014 r z woli miasta projektem oraz zapowiadana wielokrotnie budowa ścieżki rowerowej na nadmorskim szlaku R-10 łączącej Świnoujście z Międzyzdrojami ponownie rozpaliła emocje. Świnoujskie władze w tej sprawie zachowywały się jak wijący się piskorz, a odpowiedzi na interpelację były jakby niejednorodne i wyraźnie zawoalowane.

 Przewijający się na czerwcowej sesji Rady Miasta Świnoujście problem z realizacją zagospodarowania warszowskiej plaży zgodnie z opracowanym projektem z 2014 roku i zapowiadana budowa ścieżki rowerowej na trasie R-10 po interpelacji złożonej przez radnego Ryszarda Teterycza znacznie podgrzały sesyjną atmosferę. Wyraźnie zamgliły też odpowiedzi na ten tematy ze strony prezydenta i jego pierwszej zastępczyni. Wskazuje to niestety - jak się wydaje - na jakieś nieczyste intencje powiązane z zapowiadaną, ale ciągle nie potwierdzą  oficjalnie w Świnoujściu ideą budowy terminalu kontenerowego na Warszowie.

- Ścieżka R-10  i kąpielisko Warszów – robimy zgodnie z planem nie oglądając się na nikogo. Przebieg ścieżki rowerowej R-10 to problem. Zajęło nam 2 lata przygotowań. Na szczęście noe potrzeba tam raportu środowiskowego. Pojawiła się też szansa na uzyskanie środków unijnych. Teraz jest bliżej niż dalej. Infrastruktura kąpieliska będzie realizowana zgodnie z planami – odpowiadała na ten temat zastępca prezydenta Barbara Michalska.
- W tej samej lokalizacji ? - dopytywał radny Ryszard Teterycz.
- Muszę to sprawdzić na planach i potwierdzę – odpowiedziała  Barbara  Michalska.
W kilkanaście minut później na ten temat na zasadzie dopełnienia jak należy sądzić wypowiadał się także prezydent Janusz Żmurkiewicz.
- Na pasie technicznym jest projekt  budowy szlaku R-10, ale trudny do realizacji. Gdyby znalazł się inwestor na przykład na terminal kontenerowy to jako warunek można by postawić budowę ścieżki rowerowej R-10 w tym ciekawym rozwiązaniu – stwierdził zaskakująco prezydent .
W momencie kiedy radny R, Teterycz nadal domagał się konkretnej, jednoznacznej odpowiedzi na swoją interpelację, czy będzie realizowany projekt zagospodarowania plaży na Warszowie z 2014 r i R-10 odpowiedział prezydent.
- Miałem tego nie mówić, ale zostałem sprowokowany przez Pana Teterycza, To pytanie zadaje mi pracownik OSiR, który odpowiada za sprawy techniczne i powinien mieć na ten temat pełna wiedzę, A on jako radny zadaje pytanie na sesji – grzmiał prezydent Żmurkiewicz nie odpowiadając na zadane  pytanie, tylko czyniąc wycieczki personalne.     
Prezydent zatem nie odpowiedział na konkretne pytanie radnego Teterycza. Ten zaś w tym momencie skontrował i przypomniał , że to nie były jego kompetencje, ani plany OSiR-u tylko miasta, które projekt zagospodarowania warszowskiej plaży przygotowywało z terminem wykonania  w 2018 r i dopiero w momencie  realizacji mógł  to do wykonania otrzymać OSiR „Wyspiarz”.
 - Pan zatwierdził dokumentację na Warszowie . To nie była moja kompetenckja. Myśmy tylko opiniowali. Pytam po raz trzeci  jak z realizacją? Czy w tej lokalizacji jaką Pan zatwierdził będzie realizowana inwestycja na warszowskiej plaży zgodnie z projektem z 2014 roku? - pytał konsekwentnie radny Teterycz.
- Nie będziemy rozmawiać o kompetencjach – przerwał niespodziewanie tę wymianę zdań przewodniczący Rady D. Śliwiński.
- Sprawdzę dokumentację  i udzielę informacji indywidualnie – zapowiedziała w tym momencie zastępca prezydenta B. Michalska.
 Więcej w papierowym wydaniu gazety.


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl