WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

16.05.2018 10:02

Kolejne spotkanie w sprawie przebiegu S3

We wtorek 15 maja z inicjatywy Zarządu Osiedla Warszów w filii MDK odbyło się kolejne spotkanie konsultacyjne z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddziału w Szczecinie w sprawie planowanego przebiegu ostatniego, świnoujskiego odcinka drogi ekspresowej S3. Przedstawiciele GDDKiA złożyli kolejną propozycję modyfikacji przebiegu S3 próbując dostosować się do oczekiwań społeczności Warszowa. Mankamentem spotkania była bez wątpienia mało czytelna wizualizacja proponowanych zmian, która w sposób niewystarczająco komunikatywny trafiała do wyobraźni uczestników spotkania.

 

Zaproponowane zmiany polegają generalnie na przesunięciu jeszcze w stronę kompleksu leśnego za ul. Wrzosową nasypu, który ma przebiegać po części przez działki usytuowane przy obecnej S3 i likwidacji ronda na wysokości ul. Ludzi Morza, które zastąpią zjazdy. Nad ul. Wrzosowa i bocznicą kolejową ma przebiegać 120- metrowa estakada. Zasadnicza rolę dla ruchu lokalnego maja w tej propozycji odgrywać dwa połączenia, których przygotowanie będzie spoczywać na władzach miasta. Będą one stanowiły swego rodzaju bajpasy rozkładające natężenie ruchu i służące w podstawowym wymiarze właśnie mieszkańcom. Chodzi tu o ul. Wrzosową, która jest obecnie ulica gruntową i połączenie Baza Las – Terminal LNG. Jak zapewniali przedstawiciele GDDKiA obecna propozycja zapewnia dojazdy na poziomie obecnych dla wszystkich mieszkańców Warszowa.

W czasie spotkania ważnym głosem była opinia działkowców. Podnosili ono kwestię rekompensat za swój 50-letni wkład w rozwój działek oraz wnioskowali o możliwość przyznania przez miasto zastępczego dla nich terenu na działki. Zapewniano ich o otrzymaniu rekompensat z GDDKiA i podjęciu działań ze strony Zarządu Osiedla o nowy teren pod działki.

Więcej w papierowym wydaniu gazety.

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl