WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

16.05.2018 8:33

Kolejne środki zewnętrzne na inwestycje dla Świnoujścia.

We wtorek 15 maja Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego i świnoujski prezydent podpisali w siedzibie Uzdrowiska Świnoujście S.A. umowę na dofinansowanie inwestycji pn. "Modernizacja sieci deszczowych na terenie miasta Świnoujście- etap I" Całkowita  wartość projektu wynosi 10 804 303,22 złotych; wartość dofinansowania to 3 262 847,86 zł. Dofinansowanie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

 

- Główną potrzebą realizacji tego projektu jest zabezpieczenie mieszkańców miasta przed niekorzystnymi zjawiskami pogodowymi, w skutek których może dojść do podtopień z uwagi na to, iż obecnie funkcjonująca kanalizacja deszczowa, w niektórych rejonach miasta, przy bardzo silnych opadach, nie jest wystarczająco wydolna – mówi Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta.

Projekt składa się z dwóch  elementów. Pierwszym jest modernizacja sieci deszczowych w tzw. Dzielnicy Śródmiejskiej, którą stanowią ulica Konstytucji 3 Maja i fragment miasta pomiędzy ulicą  Piastowską a Świną. Drugim jest trwająca już modernizacja odwodnienia ulicy J. Markiewicza w Świnoujściu, polegająca na przebudowie istniejącej kanalizacji deszczowej wraz ze studzienkami rewizyjnymi i wpustowymi. Łącznie w ramach projektu powstanie sieć kanalizacji deszczowej o długości 1,49 km.

BiK


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl