WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

18.01.2010 13:21

Pijany kierowca uszkodził policyjny radiowóz

W sobotę, 16 stycznia zatrzymano pijanego 34-letniego mieszkańca Kołobrzegu, kierującego ciężarówką wbrew zakazowi sądowemu, zakończyło się wyrokiem w Prokuraturze. Dodatkowo mężczyzna podczas kontroli uszkodził drzwi radiowozu świnoujskiej drogówki.

W sobotę policjanci świnoujskiej drogówki zatrzymali przy ulicy Fińskiej, około godziny 7.10, do kontroli drogowej samochód ciężarowy marki Citroen. Od kierowcy wyczuwalna była woń alkoholu. Mężczyznę wstępnie przebadano urządzeniem Alco-Blow, którego wynik potwierdził przypuszczenia policjantów. 34-latkowi polecono, by poddał się badaniu trzeźwości urządzeniem wskazującym konkretną wartość alkoholu w organizmie, jednakże kierujący stanowczo odmówił, a gdy usłyszał o możliwości pobrania krwi do badania -stał się agresywny. Kierującego przewieziono do KMP w Świnoujściu. Będąc w radiowozie mężczyzna zaczął kopać w drzwi boczne pasażera, uszkadzając tapicerkę oraz elementy obudowy drzwi. W jednostce kierujący poddał się badaniu, a wynik wskazał prawie 1,2 promila. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że mężczyzna posługuje się dokumentem prawo jazdy wydanym w Wielkiej Brytanii, natomiast w Polsce ma obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów do lipca 2011 roku. Zakaz ten wydał Sąd Rejonowy w Kołobrzegu za jazdę „na podwójnym gazie”.

Mężczyźnie za popełnione czyny wymierzono wyrok łączny 4 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem kary na okres 2 lat oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na 2 lata. Orzeczono także podanie wyroku do publicznej wiadomości, a także obowiązek naprawienia szkody.


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl