WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

13.05.2018 5:26

„Rozgrzewka przed Mundialem 2018” z Antonim Piechniczkiem

(Międzyzdroje) Miejska Biblioteka Publiczna, Ośrodek Pomocy Społecznej i Klub Sportowy „Fala” w Międzyzdrojach zapraszają na spotkanie z trenerem piłkarskim, szkoleniowcem i selekcjonerem Antonim Piechniczkiem, które odbędzie się 16.05.2018 r. o godz. 18.00 w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach. (wstęp wolny) Moderatorem spotkania będzie autor książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, były sędzia piłkarski Dariusz Rekosz. W trakcie rozmowy czeka nas wiele niespodzianek multimedialnych, m.in. fragmenty meczów piłkarskich.

 

Antoni Piechniczek karierę piłkarską rozpoczynał w Klubie „Zryw Chorzów”, a później w „Naprzodzie Lipiny”. Grał w „Legii Warszawa” i „Ruchu Chorzów”. W 1982 roku na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej rozgrywanych w Hiszpanii, jako selekcjoner doprowadził naszą reprezentacyjną drużynę do III miejsca. Z tamtego okresu słynna stała się piosenka Bohdana Łazuki „Entliczek-pentliczek, co zrobi Piechniczek”, która na stałe weszła do kanonu polskiej pop-kultury, a także życia codziennego. Był trenerem w wielu klubach piłkarskich min. „BKS Bielko-Biała”, a także klubów zagranicznych jak „Al.-Rayyan” w Katarze. Jest wieloletnim działaczem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wielokrotnie zapraszany do rozmów w telewizji w charakterze komentatora i eksperta. Jest odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, a także medalem Kalos Kagahtos za osiągnięcia pozasportowe.

Podczas spotkania będzie można nabyć biografię Antoniego Piechniczka oraz przewodnik „Mundial 2018” autorstwa Dariusza Rekosza. O kulisach wydarzeń z Mundialu ‘82 oraz o swoim życiu prywatnym i zawodowym, Antoni Piechniczek opowie w czasie wyjątkowego spotkania, na które zapraszamy.

Spotkanie będzie współfinansowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2018 r. na działania profilaktyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane przy bibliotece w Międzyzdrojach.

 

 

Bibliotekarze


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl