WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

13.05.2018 5:23

Kolejne wyzwanie - czy uda się powtórzyć sukces?

(Bornholm) Przed naszymi żeglarzami kolejne wyzwanie, druga edycja regat Offshore Race Week Bornholm, które odbędą się od 31 maja do 3 czerwca w Nexø. Regaty, rozegrane w formule otwartej, składają się z dwóch wyścigów. Dzień pierwszy to Bornholm Challeng, którego trasa prowadzi dookoła wyspy Bornholm. Rozgrywany następnego dnia Christiansø Challeng to wyścig dookoła archipelagu Ertholmen z jego największą wyspą – Christiansø. 

 

Obrońcami Challengu są ubiegłoroczni triumfatorzy, jacht Sharki ze Szczecina pod dowództwem kapitana Cezarego Wolskiego, startujący w klasie jachtów powyżej 10 m długości, z załogą wieloosobową oraz świnoujski jacht O’Dana z kapitanem Januszem Frączkiem, w klasie jachtów do 10 m z załoga dwuosobową.

Organizatorzy regat cieszą się z udziału obrońców tytułów i mają nadzieję na zaciętą walkę w tej edycji, tym bardziej, że pojawiło się kilku nowych pretendentów do miana zwycięzcy i ustanowienia nowego rekordu trasy. Wśród zgłoszonych jachtów są jednostki z Danii, Polski, Holandii, Szwecji, Niemiec oraz Anglii i Belgii.

Jak powiedział jeden z organizatorów - Sukces Pierwszych regat przekonał nas, że istnieje zapotrzebowanie na tego rodzaju imprezy, a port Nexo zapewnia idealne warunki do ich przeprowadzenia. Organizując drugą edycję regat w 2018 roku zakładamy poprawienie oferty lądowej dla żeglarzy oraz zwiększenie ilości imprez kulturalnych i eventów w porcie Nexo dla turystów i mieszkańców. W obecnej edycji regat o prawdziwie morską atmosferę przyjęcia dla załóg zadba zespół shantowy „Nierrobers”. Reszta w rękach załóg jachtów i pogody.

Nadal można wpisać się na listę startową.

Zgłoszenia do regat dostępne na stronie orwbornholm.com

Tekst io foto T. Piórski

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl