WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

08.05.2018 8:21

TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO

W długi majowy weekend na kortach otwartych OSiR „Wyspiarz” rozegrany został świąteczny turniej tenisowy pod hasłem Gramy dla Biało – Czerwonej  i honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście. Uczestniczyło 39 zawodników i zawodniczek w trzech kategoriach gier singlowych i 17 par deblowych także w 3 kategoriach. W turnieju głównym zwyciężył 24 -letni świnoujścianin Piotr KERYS, wychowanek trenera Jarosława Króla.W finale, student IV roku Akademii Ekonomicznej w Poznaniu pokonał młodszego o 2 lata Tomka Samborowskiego ze Szczecina 6 : 1 / 6 : 4.

W drugim niedzielnym finale, gry pojedynczej w kategorii 50+ zwyciężył Andrzej ZONENBERG z Bydgoszczy który pokonał trochę starszego – Mariusza Gliwickiego (Ś-cie)  6 : 1 / 6 : 2.

Klasyfikacje końcowe i wyniki ważniejszych spotkań;

półfinały gry poj. OPEN M.; Piotr KERYS (Ś-cie) – Maurycy PYCLIK (Szczecin)   6 : 1 / 6 : 0   ///   Tomasz SAMBOROWSKI (Szczecin)  –  Mateusz DENIS (Częstochowa)  7 : 6 / 6 : 4

pólfinały gry poj. w kat. 50+ ; Andrzej ZONENBERG (Bydgoszcz) – Grzegorz PYCLIK (Ś-cie)  7 : 3 / 7 : 6  ///

Mariusz GLIWICKI   –  Edward WÓJCICKI  (obaj Ś-cie)  7 : 6 / 5 : 7 / 10 : 8

1/4 finału ; Grzegorz Kin – Grzegorz Pyclik  6 : 7 / 6  : 0 / 8 : 10

Finał gry poj. OPEN K. (bardzo ciekawy i wielce emocjonujący);  Małgorzata Andrzejczuk  (Kołobrzeg) – Adrianna Miodek  (Szczecin)  4 : 6 / 7 : 6 / 10 : 8

III miejsce zajęły: Charlotte Klein z Bansin i Julia Bogusławska z Wrocławia

Gra deblowa w kat. OPEN;

1 miejsce; Piotr KERYS / Dawid KAŹMIERCZAK (Szczecin)  – w decydującym meczu   6 : 3 / 6 : 1

2 miejsce; Mariusz DENIS / Mateusz DENIS

3 miejsce;  Hubert Jasiński / Piotr Buryszek (Goleniów)

Gra deblowa w kat. MIXT;

1 miejsce; Adrianna MIODEK / Tomasz SAMBOROWSKI  (Szczecin)  – w decydującym meczu   6 : 1 / 6 : 3

2 miejsce; Agnieszka ORLIKOWSKA / Lucjan TYSZKIEWICZ (Szczecin)

3 miejsce;  Aneta WICIŃSKA / Mariusz GLIWICKI  (Ś-cie)

półfinały gry deblowej w kat 100+ ;   Krzysztof MIGAS / Edward WÓJCICKI  –   ŻMURKIEWICZ / RATAJCZAK   6 : 3 / 6 : 3   ///  Piotr CZERWIŃSKI / Grzegorz  PYCLIK  (S-cie)  –  Jan STASIAK / Andrzej BANAŚ (obaj z Goleniowa)  6 : 0 / 6 : 2

Finał;  MIGAS / WÓJCICKI  – CZERWIŃSKI / PYCLIK   6 : 3 / 6 : 1

......M.M.................................................................................