WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

18.01.2010 7:29

Czy Komisja Rewizyjna Rady jest potrzebna?

Rezygnacja radnej Krystyny Filińskiej wymusiła formalne zmiany w Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Świnoujścia. Odbyło się to, jak sporo innych spraw w tej Radzie, w skandalicznej atmosferze z kabaretowymi wstawkami. Nie po raz pierwszy wystawia to fatalne świadectwo naszym samorządowcom. W tym roku są jednak wybory więc mamy okazje dokonać w końcu sensownych zmian.

-Może podziękować za pracę przewodniczącej Krystynie Filińskiej – zauważył radny Paweł Sujka (SLD) podczas sesji nadzwyczajnej w dniu 14 stycznia, dotyczącej zmian w Komisji Rewizyjnej.

- Jeżeli tak to serdecznie dziękuję – powiedział poinstruowany w ten sposób przewodniczący Zbigniew Pomieczyński.

A właściwie za co tu dziękować, wypada zapytać? Za to, że Komisja, której przewodniczyła K. Filińska zasłynęła z „nicnierobienia” ?. Przecież radni większością głosów proprezydenckiej koalicji zadbali już o to, aby ta Komisja nie zajmowała się żadnymi sprawami...Bo właściwie i po co, skoro w mieście rządzi Słońce Bałtyku i wiadomo, że wszystko jest zawsze w najlepszym porządku. Na dobrą sprawę w tym kabaretowym tonie dziwimy się, że Komisja Rewizyjna jako wyraźnie zbędna jeszcze istnieje? A przy okazji warto jeszcze zauważyć, że przewodnicząca Filińska brała za swoją „pracę” jeszcze ekstra pieniądze.

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl