WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

17.01.2010 10:14

Gryfy przegrały w Heringsdorfie

W sobotę 16 bm. na lodowisku w Heringsdorfie rozegrano kolejne spotkanie niemieckiej ligi hokeja na lodzie z udziałem Szczecińskiego Klubu Hokejowego „GRYFY”. Tym razem szczecinianie przegrali mecz 3:6.

Przeciwnikiem Szczecińskiego K.H. „GRYFY” był zespół Beinhart Klinik „DIE GALLIER”. Mecz obfitował w ostre starcie i wiele kar wykluczeń dla zawodników obu drużyn. Odnotowano także bójki na lodzie. Ostatecznie „Gryfy przegrały 3:6. Pierwsza tercja zakończyła się przegraną 1:2, druga 0:2, a trzecia 2:2. W 48 minucie meczu wynik brzmiał 3:4 i wydawało się kwestią czasu kiedy to szczecinianie grając w przewadze wyrównają. Tak się jednak nie stało, a dwie kolejne bramki zdobyli zawodnicy niemieckiej drużyny. Po meczu zawodnicy „Gryfów” komentowali, że sędziowie „drukowali” ostatnie minuty tego pojedynku. Faktycznie w ostatnich minutach szczecinianie byli kilkukrotnie bardzo ostro faulowani, ale wykluczeń wobec niemieckich zawodników, niemieccy sędziowie nie zastosowali.