WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

17.04.2018 8:14

Kontrolne nękanie?

Prokuratura Rejonowa w Świnoujściu wszczęła ponownie dochodzenie w sprawie gospodarki finansami publicznymi w Ośrodku Sportu i Rekreacji Wyspiarz w Świnoujściu. Jest to już drugie postępowanie dotyczące tej jednostki miejskiej. Kontrolę w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”, w zakresie celowości i zgodności z prawem wykorzystania publicznych środków finansowych w latach 2010 -2016,prowadzi także Komisja Rewizyjna Rady Miasta. Można odnieść wrażenie, że w tej wyjątkowo kontrolowanej, podległej miastu firmie za wszelką cenę powinno się coś tam znaleźć, aby udowodnić jakiekolwiek nieprawidłowości i rzucić tym samym cień na pracujących tam politycznych przeciwników obecnej władzy, w ramach nieformalnie trwającej kampanii wyborczej.

 

Należy przypomnieć, że kontrole w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” rozpoczęły się w 2012 r. i obejmowały lata 2012 i 2013. Przeprowadzały je Wydział Audytu Wewnętrznego i Kontroli Urzędu Miasta, Komisja Rewizyjna Rady Miasta, Regionalna Izba Obrachunkowa oraz Urząd Kontroli Skarbowej. Od 2017 r. (prawdopodobnie na polityczne doniesienie) trwa postępowanie prokuratorskie obejmujące ten sam okres, a toczy się w sprawie byłego dyrektora (sic!), który zrezygnował z pracy w OSiR Wyspiarz w 2015 . We wrześniu 2017 r. z inicjatywy radnego Borowskiego (PO) oskarżającego radną Agatowską o nadużywanie funkcji i o legalność wywieszenia na płotach OSiR banerów wyborczych w 2011 r (na co przedstawiła dowody w postaci opłaconych faktur) - Komisja Rewizyjna Rady Miasta ponownie podjęła nagłośnioną kontrolę w OSiR, tym razem za okres 6 lat (2010 – 2016). Trwa ona już kilka miesięcy, a z nieoficjalnych informacji wynika, że zaangazowania członków komisji i konkretnych efektów brak. Otwarte więc pozostaje pytanie w jakim celu ją zlecono ?

Przyglądając się tym kilkuletnim kontrolom przeprowadzanym w tej miejskiej firmie, trudno uznać je za dzieło przypadku. Czy aby nie wygląda to raczej na prowadzenie wyrafinowanej wieloletniej nagonki politycznej stymulowanej przez obecnego prezydenta, któremu przecież ta firma podlega i on odpowiada za to, co tam się działo? Czy aby prezydent i wspierające go osoby nie mają na celu zastraszenia politycznej konkurencji pracującej w tej firmie?

Ponowne wracanie do sprawy już po prokuratorskim umorzeniu wcześniejszego postępowania kwalifikuje się chyba również do uznania tego za celowe nękanie tej jednostki i zatrudnionych tam osób. W podtekście być może dotyczy to trwającej już nieformalnie kampanii wyborczej i w ten sposób jest to jakaś próba rzucenia cienia podejrzenia na pracującą w OSiR „Wyspiarz” Joannę Agatowską, kandydatkę na prezydenta miasta.


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl