WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

17.04.2018 7:14

Świnoujska komunikacja miejska w stronę ekologii.

Świnoujska "Komunikacja Autobusowa" Sp. z o. o.  została laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018 pod patronatem Prezes Urzędu Patentowego RP dr Alicji Adamczak w kategorii: "Spółka miejska przyjazna mieszkańcowi" za proekologiczną działalność w trosce o mieszkańców w zakresie transportu lądowego pasażerskiego, miejskiego i podmiejskiego.

 

Spółka otrzymała nagrodę za wprowadzanie nowoczesnych, ekologicznych autobusów. Trzy pierwsze - Solaris Urbino 12 z napędem Diesla – już obsługują miejskie linie komunikacyjne. Wszystkie spełniają wymogi emisji spalin Euro 6. Autobusy są nie tylko bardziej ekologiczne, niż dotychczasowe. W każdym z nich są ponadto zamontowane urządzenia USB, z których mogą korzystać pasażerowie chociażby po to, aby podładować baterię telefonu komórkowego.

Trzy kolejne autobusy - tym razem z napędem hybrydowym w układzie silnik wysokoprężny Diesel/silnik elektryczny - pojawią się do końca czerwca tego roku.

Koszt zakupu wszystkich nowych autobusów to 8,9 mln złotych, z czego ponad 3,5 mln złotych to dofinansowanie z Ministerstwa Rozwoju w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Oś Priorytetowa IV Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach. Kolejne 3,7 mln złotych to dofinansowanie Budżetu Miasta.

 

Info BIK UM Świnoujście / R
Fot. KA Świnoujście

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl