WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

15.04.2018 5:31

Urząd rośnie w medialną siłę

Już trzy osoby w Urzędzie Miasta Świnoujście zajmują się przygotowywaniem informacji o działaniach tegoż urzędu. Początkowo był to na etacie tylko rzecznik prasowy prezydenta Robert Karelus do którego dołączyła po czasie Hanna Lachowska, a teraz w gorącym przedwyborczym okresie do tego grona dołączył na zlecenie dziennikarz szczecińskiej Gazety Wyborczej Mariusz Rabenda. Ma to pewien sens, gdyż jak mówiła Michalska na sesji Rady Miasta Świnoujście w dniu 29 marca "żebyśmy nie dali się zwariować korzystajmy z wiarygodnych źródeł"...i poleciła stronę miejską jako pewne i wiarygodne źródło informacji. Cóż można z tym ostro polemizować choćby w kontekście podawanych informacji o wycince drzew i to nie jedyny powód do poważnych przemyśleń.

 

M. Rabendę zatrudniono na zlecenie bowiem w opinii B. Michalskiej dwoje pracowników obecnego Biura Informacji i Konsultacji Społecznych tegoż Urzędy (czyli właśnie Robert Karelus i Hanna Lachowska) wobec ogromu zadań, informacji do przygotowania i opracowania odpowiedzi na nadsyłane pytania itd. po prostu nie dają sobie rady.

Zdaniem B. Michalskiej jest za dużo informacji dotyczących wszelkich inwestycji miejskich, w tym także tunelu. Dlatego na zlecenie za kwotę miesięcznie 3,5 tys zł pracować będzie dziennikarz Mariusz Rabenda, który ma się zajmować „prowadzeniem strony inwestycji miejskich w tym przede wszystkim spraw tunelu”. Szerzej pytana o tę nową osobę na sesji w dniu 29 marca B. Michalska informowała: „To nie jest rzecznik tunelowy. To z powodu mnóstwa pytań ze strony mediów, mieszkańców, instytucji, radnych. Wiele odpowiedzi i perturbacji żeby udzielać informacji. Będziemy organizować konferencje, promować projekt. Biuro rzecznika to tylko dwie osoby , które są zapracowane ponad miarę. Jako urząd musimy prowadzić politykę transparentną. To też wzmocnienie działu inwestycji, który nie ma czasu na udzielanie informacji. Wydaje mi się, że to jest całkiem zrozumiałe” . Na tej samej sesji tylko wcześniej B. Michalska informowała z kolei, że stronę internetową dotyczącą tunelu ma prowadzić inżynier kontraktu. Zatem raz tak, a innym razem inaczej i trudno się w tym połapać.

Jedno jest pewne, że teraz informacjami w świnoujskim urzędzie będą się zajmować aż trzy osoby. To już niezła redakcja. I pomyśleć, że przynajmniej część świnoujskich dziennikarzy wolałaby wiedzieć wcześniej o różnych spotkaniach i móc w nich uczestniczyć aby napisać o ich przebiegu zgodnie z tym jak przebiegały w ich ocenie, a nie zdawać się na przysłanego z urzędu gotowca. Nadto też para urzędowych informatorów idzie niekiedy w gwizdek, bo nadsyłane teksty trącą w czystym wymiarze propagandą, albo są też pośrednikiem w przekazywaniu informacji od innych, które dotarły już do mediów. O tych wieściach nie wnoszących nic choć trochę ważnego ju


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl