WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

13.03.2018 15:36

Mistrzostwa Polski w kickboxingu

W dniach 09-11 marca w Kartuzach - stolicy Kaszub odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu w formule kick light. Uczestniczyła w nich także ekipa ze Świnoujścia

W zawodach prawo startu mieli zawodnicy z dwóch kategorii wiekowych : seniorzy i juniorzy. ULKSW Pomorze

Świnoujście reprezentowało 8 zawodników : 7 juniorów i jeden senior – Mateusz Niżejewski. Nasz Mistrz Świata potwierdził swoje umiejętności tym razem w wyższej kategorii wagowej – do 69 kg, zdobywając po raz kolejny tytuł Mistrza Polski. Jednak nie było to łatwe. Wygrał 4 walki, z czego dwie przed czasem, a zacięty finał stoczył z młodym utalentowanym zawodnikiem gospodarzy. Dużo pozytywnych emocji dostarczyły nam nasze juniorki: Cecylia Somska i Victoria Trzybińska, które stoczyły po trzy pojedynki i ostatecznie wywalczyły tytuły Wicemistrzyń Polski. Brązowy medal w kat do 89 kg zdobył junior Dominik Ciach. Bez medali wrócili: Aleksander Droździel, , Gabriela Zienko, Basia Sosin i Nikodem Sura, który walkę o medal przegrał minimalnie w ostatnich sekundach.