WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

13.02.2018 10:22

Czym się wykazał Twój radny?

Tak się już w Świnoujściu, jak i w całej Polsce od lat niestety utarło, że kandydaci na radnych najczęściej w samorządowej kampanii wyborczej obiecują swoim wyborcom "złote góry" po czym już jako radni tracą ten impet. Niejednokrotnie w efekcie niektórzy radni potrafią przetrwać swoją kadencję bezbarwnie, bezowocnie i bez specjalnego zaangażowania. Każdy czynny wyborca powinien sprawdzić co robił podczas kadencji jego wybraniec na co jest pewien sposób.

 

Nie zawsze jesteśmy w stanie śledzić wszelkie działania radnego. Czy choćby organizuje ewentualnie spotkania z wyborcami (to zwyczajowo niezwykła rzadkość), czy jest aktywny na forum Rady Miasta czy Gminy, czy inicjuje działania prospołeczne, naciska władze w istotnych dla społeczności lokalnej sprawach, właściwie nadzoruje funkcjonownie władzy wykonawczej. Możemy natomiast w pewien sposób sprawdzić w wolnej chwili, w zaciszu domowym aktywność świnoujskich radnych. Wystarczy wejść w internecie na oficjalna stronę Miasta Świnoujście w BIP na ten podany link http://bip.um.swinoujscie.pl/?cid=3447 aby zobaczyć przynajmniej jakie sprawy w interpelacjach poruszał na forum Rady nasz radny. To daje pewien obraz zaangażowania radnego, co też pozwala na jakąś ocenę jego postawy. Na świnoujskiej stronie miejskiej pod podanym adresem możemy sprawdzić składane przez radnego interpelacje w tej kadencji, czyli od stycznia 2015 r póki co do listopada 2017 r. Tam też znajdziemy urzędnicze odpowiedzi na te interpelacje.

Przy okazji warto zwrócić uwagę na znamienny fakt, że bywa i tak, że część radnych siedzi przez trzy lata kadencji jak przysłowiowa „myszka pod miotłą” a ożywia się w swoich działaniach dopiero na kilka miesięcy przed kolejną kampanią wyborczą (pomijamy tu zdarzające się popisy przed obiektywami kamer podczas transmisji sesji Rady). Stąd też w przypadku radnych warto powiedzieć sobie SPRAWDZAM.


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl